Podziękowanie dla ZSP w Książu Wielkim za wsparcie dla Rodaków na Ukrainie
Dziś do naszej szkoły dotarło podziękowanie za wsparcie jakiego udzieliliśmy naszym Rodakom na Ukrainie w ramach zorganizowanej w szkole akcji charytatywnej „Solidarni z Ukrainą”, która odbyła się w marcu 2023.
Cieszymy się, że zebrane przez nas dary przyniosły realne wsparcie dla polskich rodzin i wywołały uśmiech na ich twarzach.
Szlakiem narodowego dziedzictwa kulturowego – Zamek Krzyżtopór, Sandomierz, Baranów Sandomierski
2817 maja dla uczniów klasy czwartej i piątej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim był momentem długo wyczekiwanym, gdyż tego dnia wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Sandomierza.
O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Przewodnik oprowadził uczniów po malowniczych ruinach zamku, który przed powstaniem Wersalu był największą rezydencją nowożytną w Europie. Niestety pełnią swojej świetności cieszył się zaledwie przez jedenaście lat. Jednak pozostałości po wspaniałym niegdyś pałacu nadal robią na zwiedzających ogromne wrażenie. Nie obyło się zatem bez pamiątkowych zdjęć i zakupu pamiątek.
Gminne uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Święta Strażaków
3 maja 2023 roku w Książu Małym odprawiona została uroczysta msza święta sprawowana w intencji Ojczyzny oraz Strażaków Gminy Książ Wielki. Po mszy świętej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą św. Floriana. Na uroczystości pojawiły się także poczty sztandarowe. Zespół Szkolny –Przedszkolny w Książu Wielkim reprezentowała pani Dyrektor Edyta Sychowska oraz poczet sztandarowy pod opieką pani Agnieszki Pluty.
Święto Konstytucji 3 maja "WITAJ MAJ, PIĘKNY MAJ, U POLAKÓW BŁOGI RAJ..."
4Święto Konstytucji 3 maja uczciliśmy w naszej szkole 28.04.2023 r. uroczystym apelem. W krótkim przedstawieniu zespół szkolny przypomniały czas i okoliczności ogłoszenia tego najważniejszego dla każdego narodu dokumentu. Celem uroczystości było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia przynależności do narodu. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
"Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza"
1928 kwietnia, w piątek grupa najstarszych przedszkolaków z naszego przedszkola wybrała się do Krakowa. Na lodowisku Cracovii dzieci obejrzały opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana rewię na lodzie pt.: "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza". Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Dodatkowym atutem przedstawienia była wspaniała ruchoma scenografia, bajkowe kostiumy występujących artystów, efekty pirotechniczne, świetnie dobrana oprawa muzyczna i gra świateł. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Uczniowie klas V i VI w Kopalni Soli „Wieliczka”
1324 kwietnia 2023 r. uczniowie klas V i VI pod opieką nauczycieli p. E. Bałazy, p. M. Lewantowicz, p. M. Łabeckiej i p. U. Szumerowskiej odwiedzili Kopalnię Soli "Wieliczka".
Kopalnia usytuowana jest w zachodniej części podkarpackich złóż solnych, których wiek określany jest na około 14 milionów lat. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków.
Zainwestuj w naszą planetę! Dzień Ziemi w naszej szkole
2Święto Ziemi jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Święto przypomina wszystkim o tym, jak ważne są postawy proekologiczne. Podobnie jak w ubiegłym roku hasło przewodnie Dnia Ziemi 2023 brzmiało „Zainwestuj w naszą planetę”. Podkreśla ono znaczenie konieczność indywidualnego poświęcenia czasu na kwestie związane z ochroną środowiska.
Dzień Ziemi
1022 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, święto przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety. Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega na egzystencji w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie klas młodszych w tym dniu obejrzeli prezentację multimedialną dzięki której mogli wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszej planety. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań p
Aktywni na wiosnę. Klasa czwarta w Zamku Królewskim na Wawelu
212 kwietnia dla klasy czwartej będzie dniem niezapomnianym, gdyż uczniowie spędzili go bardzo aktywnie w Krakowie. Najpierw zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu. Po obejrzeniu dziedzińca czwartoklasiści udali się wraz z opiekunami – panią Agnieszką Plutą oraz panią Joanną Wiorek – do reprezentacyjnych komnat królewskich i skarbca koronnego. Wykwalifikowani przewodnicy, którzy oprowadzali grupę, opowiedzieli dzieciom o historii Wawelu, zapoznali z najciekawszymi eksponatami i podzielili się wawelskimi legendami, które bardzo zaciekawiły młodych zwiedzających. Następnie odbył się krótki spacer po Krakowie. Uczniowie zobaczyli Rynek Główny i mieli okazję zwiedzić Sukiennice i kościół Mariacki.
Godziny dzwonków
Piątek 11.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLogowanie