Strona główna
„Polonistyczne obliczenia” – kreatywne połączenie języka polskiego i matematyki w klasach 5a i 5b
1W ramach projektu „Polonistyczne obliczenia” uczniowie klas 5a i 5b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych i kreatywnych działaniach łączących wiedzę z języka polskiego oraz matematyki. Projekt realizowany był pod opieką pań: Wiktorii Bożek, Adrianny Szumerowskiej oraz Agnieszki Malmur-Ptak.
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie poznawali świat mitologii greckiej i omawiali między innymi mit o Tezeuszu i Ariadnie. Szczególną uwagę poświęcono postaci Minotaura – tajemniczej istoty uwięzionej w labiryncie. Uczniowie analizowali przebieg wydarzeń, poznawali symbolikę mitu oraz zastanawiali się nad jego przesłaniem.
Poznajemy zawody
10W środę, 17 czerwca przedszkolaki z grupy „Zielone Żabki” 🐸odwiedziły stacjonujących przy naszej remizie OSP ratowników medycznych. Spotkanie odbyło się w ramach programu preorientacji zawodowej „Poznajemy zawody”.
Ratownicy medyczni zaprezentowali dzieciom specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas udzielania pomocy oraz opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej i niezwykle ważnej pracy. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć karetkę pogotowia i jej wyposażenie. Ratownicy pokazali sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych oraz wyjaśnili, do czego służą poszczególne urządzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nosze, które dzieci mogły samodzielnie wypróbować, wcielając się na chwilę w rolę ratowników i pacjentów. To praktyczne doświadczenie dostarczyło przedszkolakom wielu emocji i pozwoliło lepiej poznać specyfikę pracy ratownika medycznego.
„Za kulisami cukierni – zawodoznawcza wycieczka klasy 6”
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą uczestniczyli w wyjściu zawodoznawczym do lokalnej cukierni. Podczas wizyty mieli okazję poznać pracę cukiernika „od kuchni”. Zobaczyli profesjonalne urządzenia wykorzystywane do przygotowywania wypieków oraz dowiedzieli się, jakie są kolejne etapy powstawania ciast i innych słodkości.
Dzień Pustej Klasy w klasach 1–3
6W dniu 19 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1–3 obchodzili Dzień Pustej Klasy. Z tej okazji zajęcia lekcyjne odbywały się poza murami szkoły, na świeżym powietrzu. Uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach, dzieci miały doskonałą okazję do nauki poprzez zabawę, aktywność ruchową oraz bezpośredni kontakt z przyrodą.
Wycieczka zerówki na Ranczo Góry Miechowskie
16 czerwca dzieci z oddziału zerowego wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Rancza Góry Miechowskie. Był to dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Podczas pobytu na ranczu dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać życie na wsi oraz uczestniczyć w wielu ciekawych aktywnościach. Nie zabrakło zabaw ruchowych, kontaktu ze zwierzętami oraz wspólnej integracji w pięknym otoczeniu przyrody.
Pożegnalne ognisko klasy VIII w Pałacu Mirów
W piątek, 12 czerwca 2026 roku, w godzinach popołudniowych uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wyjątkowym ognisku pożegnalnym, zorganizowanym przez wychowawcę, panią Joannę Wiorek oraz rodziców. Spotkanie odbyło się w malowniczym otoczeniu zabytkowego Pałacu Mirów w Książu Wielkim.
Piękny park otaczający pałac, bogata przyroda i urokliwe krajobrazy stworzyły doskonałe miejsce do wspólnego świętowania. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, pani Grażyna Cież i pani Justyna Rosół.
Dzień Rodziny
52 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Nie zabrakło wzruszeń, radości oraz wspólnej zabawy.
Po występach przyszedł czas na integrację, rozmowy i spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze. Wspólne chwile pełne uśmiechów i serdeczności na długo pozostaną w naszej pamięci.
Konkurs Pięknego Czytania
W naszej szkole, w klasach II i III, odbył się Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i panią Małgorzatę Ozgę we współpracy z wychowawczyniami –panią Justyną Rosół, panią Katarzyną Caban i panią Ewą Polanowską- Solarz, oraz Gminną Biblioteką Publiczną. Nagrody dla laureatów ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna, za co składamy serdeczne podziękowania pani Marii Miś.
Rozdanie nagród w konkursie KRUS „Wioski bez troski”
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez KRUS „Wioski bez troski”. Podczas uroczystego podsumowania wręczono nagrody laureatom. Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Książ Wielki, za co składamy serdeczne podziękowania. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

- MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI
- Kuratorium Oświaty w Krakowie
- OKE w Krakowie
- Dziennik elektroniczny

- REKRUTACJA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA
- Sprzęt dla szkół z KPO
- NASI NAJLEPSI
- #SzkołaDoHymnu
- SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
- ŚWIĄTECZNA AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU
- FB - Facebook ZSP
- Narodowy Spis Powszechny 2021
- SZKOŁA DLA RODZICÓW
- Telefony zaufania
- Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej
- AKTYWNA SZKOŁA
- Mały Mistrz
- Zaproszenie na leczenie
- „Już pływam”
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie