• Konkurs Pięknego Czytania

W naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy w klasach 1-3. Organizatorem konkursu byli wychowawcy klas, Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Książu Wielkim. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz popularyzowanie literatury dla dzieci. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego fragmentu bajki lub baśni oraz wykonanie pracy plastycznej do czytanego utworu.

• SKARBY ZIEMI

18 grudnia 2023r. w naszej szkole i przedszkolu odbyła się prelekcja poprowadzona przez Państwa Jantura. Przenieśli oni zgromadzonych do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami. Obejrzeć można było przepiękne, imponujące kształtem i rozmiarem okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kwarców i wielu innych minerałów.

• GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

W ramach akcji: „Górnik w przedszkolu” 4 stycznia gościem naszego przedszkola był tato dwóch dziewczynek - Pan Piotr. Poszerzył on wiedzę dzieci na temat zawodu i pracy górnika podczas wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Zaprezentował slajdy pokazujące, w jaki sposób wydobywana jest ropa naftowa, do czego wykorzystywane są gaz ziemny i ropa naftowa, oraz co można z niej zrobić. Wyjaśnił, dlaczego święto górników nazywa się „Barbórka” i wyświetlił krótki film animowany na podstawie, którego dzieci zapoznały się z życiorysem Św. Barbary.
            Zaprezentował galowy strój górniczy, a dzieci mogły sprawdzić, czy zgodnie z legendą jest na nim 29 guzików. Na stroju odszukiwały również symbole górnicze, takie jak skrzyżowane ze sobą młot i kilof. Dowiedziały się, że czapka górnicza prawidłowo nazywa się czako, a pióropusze zrobione są z piór koguta i mają 4 kolory, które oznaczają rangę gór

• JASEŁKA

W okresie przedświątecznym uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego stworzyli niepowtarzalny świąteczny klimat, dzięki wystawieniu niezwykle magicznego jasełkowego przedstawienia dla rodziców i społeczności szkolnej. Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Podczas przedstawienia można było podziwiać Świętą Rodzinę, aniołki, pasterzy oraz Trzech Króli. Interpretacja narodzin małego Jezuska, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

• Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do akcji „Świąteczna Paczka” pod hasłem „Od Juniora dla Seniora” zorganizowanej przez Pedagoga szkolnego oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Celem przedsięwzięcia była pomoc osobom starszym i samotnym, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wsparciem nie tylko ze strony uczniów naszej szkoły, ale także ich rodziców. Zgromadzono bardzo dużo artykułów spożywczych z długim terminem ważności, środków czystości oraz indywidualnych prezentów gwiazdkowych. Paczki zapakowane przez naszych Wolontariuszy zostały przekazane pracownikom GOPS, którzy dostarczyli prezenty najbardziej potrzebującym Seniorom.

• ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Uczniowie, Pani Dyrektor, Szkolny Zespół, Koło Wolontariackie oraz harcerze w imieniu naszej społeczności szkolnej udali się z kolędą i życzeniami do lokalnych instytucji, a także pracowników szkoły. Wspólnie złożyliśmy życzenia, uczniowie wręczali własnoręcznie wykonane aniołki i kartki bożonarodzeniowe, a harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku przekazywane jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. To okazja do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój - w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi. To piękne tradycje, które łączą nas w okresie świąt Bożego Narodzenia.

• JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Niewątpliwie czas Bożego Narodzenia to niezwykły czas, pełen radości, refleksji, nadziei i spotkań w gronie najbliższych. Jednym z pięknych zwyczajów, które towarzyszą tym świętom, są Jasełka czyli opowieść o narodzinach Pana Jezusa. 21 grudnia w naszym przedszkolu przedszkolaki z najstarszej grupy „Biedroneczki” ubrane w piękne stroje przedstawiły swoim rodzicom, dziadkom oraz koleżankom i kolegom z przedszkola i szkoły „Jasełka”. Podczas przedstawienia można było podziwiać Świętą Rodzinę, Aniołki, Pasterzy oraz Trzech Króli. Po występie starszaków swoje zdolności wokalno-taneczne zaprezentowały dzieci z młodszych grup.

• PROFILAKTYCZNY KONKURS PLASTYCZNY „PRAWA DZIECKA W LITERATURZE”

W dniu 19.12.2023 r. odbyło się wręczenie nagród w profilaktycznym konkursie plastycznym dla klas I – IV pt. „Prawa dziecka w literaturze”, zorganizowanym przez pedagoga szkolnego we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej do wybranej bajki, baśni, wiersza, opowiadania, w których ukazano sytuację łamania praw dziecka lub która dotyczy praw dziecka. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z prawami dziecka, uczenie korzystania ze swoich praw i jednocześnie przypomnienie o obowiązku szanowania praw innych ludzi oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych i kreatywności uczniów.

Czwartek 02.05.2024