• ODBLASKOWA SZKOŁA

Kolejnym działaniem konkursowym "Odblaskowa szkoła" była wizyta uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Urzędzie Miasta i Gminy na sesji zorganizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Książ Wielki. Uczniowie występem artystycznym przypomnieli konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W tym roku szkolnym Ślubowanie Klas Pierwszych odbyło się 27 października. Pani Dyrektor Edyta Król pasowała na ucznia trzydziestu trzech pierwszoklasistów. Po uroczystym Ślubowaniu uczniowie klasy 1a i 1b, przedstawili wspaniały program artystyczny, pod przewodnictwem pani Beaty Zbień i Katarzyny Caban. Pełną emocji i wzruszeń uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Prognoza pogody w klasach drugich

Na temat pogody wypowiadają się wszyscy zawsze i bardzo chętnie. Obserwujemy jej zmiany codziennie w naszym życiu. Uczniowie klas drugich w związku z jesiennymi tematami mieli okazje przeżyc bardzo ciekawe doświadczenie. Zadaniem podsumowującym zajęcia o pogodzie było wcielenie się w prezentera pogody i zaprezentowanie jej jak prawdziwa Pogodynka. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Pogoda okazała się dla wszystkich sprzyjająca.️

• #SzkołaPamięta

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W jej ramach podejmowane są inicjatywy mające na celu uczczenie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. W ramach akcji uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią A. Plutą i uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej pod opieką pani M. Rosół odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zaświecili znicze na mogiłach bohaterów walk o wolność oraz na grobie znanego artysty, Stefana Żechowskiego (patrona Gimnazjum w Książu Wielkim).

• SUKCES W MIECHOWSKIM KONKURSIE POEZJI, PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ ,,WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ’’

27 października 2023 roku w Miechowskim Domu Kultury zorganizowano Konkurs Poezji Patriotycznej oraz Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły. Reprezentanci zostali wytypowani podczas eliminacji klasowych, a opiekę nad szkolną reprezentacją sprawowały panie – Justyna Rosół oraz Monika Łabęcka. Naszą szkołę w Konkursie Poezji Patriotycznej reprezentowały: Hanna Jodłowska (klasa IV), Kinga Tkaczewska (klasa V), Barbara Kulig (klasa VI) oraz Zofia Jodłowska (klasa VII). Natomiast w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej wzięli udział: Emilka Kasprzyk (klasa IIIa), Nadia Włosak (klasa IIIa), Małgorzata Janus (klasa IV), Emilia Skiba (klasa V), Martyna Daszyńska (klasa V), Nikola Jurczak (klasa VI), Marcel Oczkowicz (klasa VI), Laura Kasprzyk (klasa VI), Karolina Walczyńska (klasa VI), Oliwia Michta (klasa VII ), Julia Grojec (klasa V

• PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

24 października 2023r., przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, przedszkolaki z grupy „Zielone Żabki” wybrały się na pobliski cmentarz parafialny. Dzieci z Paniami zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas I i II Wojny Światowej.

• NOMINACJA

Drodzy Rodzice,

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało nominację do nagrody PRZEDSZKOLE ROKU 2023 organizowanego dla placówek edukacyjnych przyjaznych dzieciom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego 2023, który w naszym województwie prowadzi „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski”.

• Wycieczka do Warszawy

W dniu 19 października 2023 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzili Łazienki Królewskie, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Zobaczyli Pałac na Wyspie, Teatr Królewski, Pałac Myślewicki, Biały Dom, Ogród Królewski, Ogród Romantyczny i Ogród Modernistyczny, a także Belweder.

• Odblaskowe spotkanie z seniorami

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z seniorami MŁODZI DUCHEM pod hasłem "SENIORZY ŚWIECĄ PRZYKŁADEM". Spotkanie zrealizowane zostało w ramach akcji: Odblaskowa Szkoła. Uczniowie przedstawili ważne informacje o konieczności noszenia odblasków, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Miechowie po prelekcji wręczyli odblaski zgromadzonym gościom. Kończąc spotkanie udaliśmy się wszyscy na spacer ulicami Książa Wielkiego oczywiście w odblaskach oraz asyście policji. Opiekunami dzisiejszego wydarzenia byli opiekunowie Zespołu Muzycznego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.

• Sztuka teatralna pt. „Orlątko”

Uczniowie klas pierwszych i drugich gościli dn. 12.10.2023r. w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, gdzie wystawiano spektakl pt.,,Orlątko”. To bardzo ciekawa opowieść o tematyce patriotycznej, która nie tylko bawi, ale i uczy. Dzieci zachęcone przez aktorów, aktywnie uczestniczyły w widowisku. Wspólne klaskanie, maszerowanie, śpiewanie oraz dużo śmiechu to przepis na świetną zabawę.
            Po spektaklu uczniowie spacerowali po parku. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Wszyscy korzystali z uroków pięknej polskiej jesieni.

Piątek 03.05.2024