Strona główna
Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim: Radość i Kolory!
27W piątek, 21 marca 2025 roku, nasza szkoła w Książu Wielkim obchodziła pierwszy dzień wiosny w wyjątkowy sposób. Samorząd Uczniowski zorganizował szereg atrakcji, które wprowadziły wszystkich uczniów w radosny nastrój i przywitały nową porę roku.
Uczniowie naszej szkoły pokazali swoje wiosenne, kolorowe przebrania, które oddawały ducha wiosny – od kwiatów po motyle.
Kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa
321 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają 2, a osoby z Zespołem Downa 3 chromosomy. Zespół Downa dotyka jedną na 700 osób.
W naszej szkole również postanowiliśmy uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas 1-3 w ramach wyrazu solidarności założyli kolorowe skarpetki, które stały się symbolem akcji na całym świecie mającej na celu zwiększenie świadomości na temat zespołu Downa oraz wyrażenie wsparcia dla osób z tym zespołem.
Zajęcia w klasie 4a z pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego
5Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym Panem Marcinem Nowakiem. Celem zajęć była nauka zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, co stanowi element edukacji w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej. Może ona bowiem być nieoceniona w sytuacji kryzysowej, zarówno w szkole, jak i poza nią.
DZIEŃ ŻABY
19Już po raz drugi przedszkolaki z grupy Zielone Żabki świętowały obchodzony 20 marca Światowy Dzień Żaby. Na początku zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Kazio i żaby”. Następnie przedszkolaki podczas różnego rodzaju zabaw i zajęć wzbogacały swoją wiedzę na temat życia żab i ich znaczenia w przyrodzie. Nie zabrakło też zabaw i piosenek o żabkach.
Na koniec dzieci udały się na spacer po najbliższym otoczeniu. Niestety nie udało się nam spotkać żadnej
KAMPANIA SZKOŁA W PORZĄDKU
Kampania „Szkoła w Porządku” 2024-2025.pdf
Ulotka „Szkoła w Porządku” 2025.pdf
Anna Bobak
Małgorzata Górnik
Projekt "Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online"
Klasy czwarte Zespołu Szkolno- Przedszkolnego uczestniczą w projekcie zeszyty online. Jest to projekt ogólnopolski, dla szkół które zgłosiły się do jego realizacji, prowadzony przez Politechnikę Warszawską. W tym roku szkolnym projekt dotyczy tylko klas 4.
Celem tego projektu jest poprawa umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych i wsparcie procesów nauczania matematyki. Program jest wsparciem ucznia w rozwijaniu uzdolnień, ale także wyrównywaniu zaległości.
Wycieczka klasy 4a
23Uczniowie klasy 4a w dniu 12 marca 2025 roku wraz z nauczycielami Edytą Sychowską oraz Mirosławem Szumerowskim uczestniczyli w lekcji na terenie Muzeum Ziemi Miechowskiej.
Warsztaty „Średniowieczna Księga piórem pisana" dotyczyły historii pisania książek, zanim wynaleziono druk. Uczniowie zostali zapoznani z etapami powstawania średniowiecznej księgi oraz z pracą zakonników skryptorium. Dzieci samodzielnie wykonały także swoją księgę stylizowaną, mogły zapoznać się także, ze sposobami pisania w średniowieczu czyli pisaniem piórem także gęsim.
Grupa „Misie” w bibliotece
1611.03.2025 r. dzieci z grupy „Misie” odwiedziły szkolną i Publiczną Bibliotekę.
W trakcie pobytu w bibliotece Pani Joanna Wiorek- bibliotekarka - oprowadziła nas po pomieszczeniach bibliotecznych, zapoznała z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Podczas odwiedzin w bibliotece dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece, pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprowadziła nas do czytelni i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. W czytelni spotkaliśmy również Panią Marię Miś – bibliotekarkę Biblioteki
Uczniowie klas I-III na wycieczce w CEL Kraków
2013 marca 2025 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków. Była to wspaniała okazja do poznania tajników lotnictwa oraz funkcjonowania lotniska od kulis.
Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca na lotnisku, dowiedziały się, jakie procedury trzeba przejść przed wylotem, oraz zobaczyły wyposażenie terminala pasażerskiego. Uczniowie uczestniczyli także w interaktywnych warsztatach, podczas których mogli poczuć się jak prawdziwi podróżnicy – przechodzili kontrolę bezpieczeństwa, dowiedzieli się, jak działa odprawa bagażowa oraz poznali tajniki pracy pilota i stewardesy.
Godziny dzwonków
Środa 16.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie