• Akcja „Odblaskowa szkoła”

22 września w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawcami oraz koordynatorem akcji przemaszerowali ulicami Książa Wielkiego. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i mieszkańców poprzez zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych. Uczestnicy zaopatrzeni w samodzielnie wykonane transparenty głośno skandowali odblaskowe hasła i rymowanki.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „ZIELONE ŻABKI”

20 września po raz pierwszy dzieci z grupy „Zielone Żabki” obchodziły swoje święto czyli Dzień Przedszkolaka. Były śpiewy, tańce, konkursy i zabawy z chustą animacyjną. Radość na twarzach i głośny śmiech dzieci w tym dniu świadczyły o wspaniałej zabawie.

Wszystkim "Zielonym Żabkom" życzymy jeszcze raz, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach a czas pobytu w przedszkolu był magicznym czasem, pełnym wspaniałych zabaw i niezapomnianych przeżyć!!!

• Narodowe Czytanie czas zacząć! Eliza Orzeszkowa ,,Nad Niemnem’’

Akcja ,,Narodowego Czytania’’ realizowana pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą ,,Pana Tadeusz’’ Adama Mickiewicza. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Jako lekturę Narodowego Czytania 2023 wybrano „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. Do tej ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej włączyła się również nasza szkoła. W auli zebrali się uczniowie klas IV-VIII, których powitała Pani Dyrektor Edyta Król. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła uczniów do wspólnego wysłuchania powieści ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej. Nie zabrakło także haseł promujących Akcję, pięknych dekoracji i bibl

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Powitania i pożegnania, czyli wyjątkowy początek roku szkolnego

4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta, w intencji uczniów i nauczycieli, po której zgromadzeni w uroczystym pochodzie na czele ze sztandarem udali się do szkolnej auli. Tam właśnie nastąpiła oficjalna część uroczystości. W tym roku inauguracja roku szkolnego miała wyjątkowy, bo wzruszający charakter, gdyż z funkcji dyrektora oraz wicedyrektora szkoły odeszły panie Edyta Sychowska oraz Alicja Pagór. Natomiast 4 września rozpoczął się nowy etap w historii naszej szkoły, ponieważ urząd dyrektora objęła pani Edyta Król, zaś wicedyrektorem została pani Elżbieta Bałazy. To właśnie pani dyrektor Edyta Król powitała wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Przedstawiła też wychowawców poszczególnych klas. Zachęcała uczniów do nauki i życzyła wszystkim owocnej pr

• Rok szkolny 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4.09.2023r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym (aula szkolna).

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023r. o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• MALI EKOLODZY

W ramach EKOTYGODNIA dzieci z grupy BIEDRONECZKI postanowiły zostać małymi ekologami. Tak jak Cyryl z opowiadania ,,Ekolog domowy" M. Kiebłowicz i ratować całą planetę, żeby następne pokolenia mogły wciąż na niej żyć. W celu promowania idei ekologicznych w środowisku wykonały plakaty ,,SEGREGUJESZ ŚWIAT RATUJESZ".

• Muzeum Zegarów w Jędrzejowie

16.05.2023r. Grupa BIEDRONECZKI była w Muzeum Zegarów w Jędrzejowie z paniami Moniką Rosół, Moniką Augustyniak i Marzanną Krzelowską. Dzieci poznały zabytki kultury regionalnej. Oglądały, poznały historię i zastosowanie zegarów słonecznych, ogniowych, mechanicznych, klepsydr oraz przyrządów gnomonicznych i astronomicznych.

Piątek 17.05.2024