• Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, święto przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety. Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega na egzystencji w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie klas młodszych w tym dniu obejrzeli prezentację multimedialną dzięki której mogli wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszej planety. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań p

• Aktywni na wiosnę. Klasa czwarta w Zamku Królewskim na Wawelu

12 kwietnia dla klasy czwartej będzie dniem niezapomnianym, gdyż uczniowie spędzili go bardzo aktywnie w Krakowie. Najpierw zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu. Po obejrzeniu dziedzińca czwartoklasiści udali się wraz z opiekunami – panią Agnieszką Plutą oraz panią Joanną Wiorek – do reprezentacyjnych komnat królewskich i skarbca koronnego. Wykwalifikowani przewodnicy, którzy oprowadzali grupę, opowiedzieli dzieciom o historii Wawelu, zapoznali z najciekawszymi eksponatami i podzielili się wawelskimi legendami, które bardzo zaciekawiły młodych zwiedzających. Następnie odbył się krótki spacer po Krakowie. Uczniowie zobaczyli Rynek Główny i mieli okazję zwiedzić Sukiennice i kościół Mariacki.

Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

pragniemy złożyć gorące życzenia.

Oby najbliższe dni były wypełnione szczęściem.

Niech świąteczny czas przyniesie spokój i nadzieję,
            a miłość Zmartwychwstałego Chrystusa

staje się źródłem siły, mocy i wiary

na każdą chwilę dnia.

Cudownych Świąt

• Apel wielkanocny

5 kwietnia, tuż przed Wielkanocą, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny przygotowała na tę okazję klasa IV pod kierunkiem wychowawcy – pani Agnieszki Pluty i Szkolny Zespół pod kierownictwem pani Małgorzaty Górnik. Dzięki wierszom i piosenkom udało się przybliżyć publiczności piękne polskie zwyczaje i tradycje oraz wprowadzić w świąteczny nastrój. Aulę zdobiła barwna dekoracja, którą wykonała pani Joanna Wiorek, a uroczyście nakryty stół wielkanocny witał wszystkich, którzy przekraczali w tym dniu progi naszej szkoły.Tradycyjnie z tej okazji życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła Pani Dyrektor Edyta Sychowska. Ciepłe słowa do Dyrekcji, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców skierowała także przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Julia Grojec.

• Finał XXIII edycji akcji Góra Grosza!

GÓRA GROSZA to akcja zbierania monet. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Przekazując monetę na Górę Grosza, przekazaliśmy środki niezbędne do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielniania się dzieci. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Jeden grosz znaczy niewiele, ale „Góra Grosza” jest największa na świecie! Zbieranie monet w naszej szkole trwało od listopada 2022 roku do marca 2023 roku. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać 1258 złotych. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom a

• BEZPIECZNY TYDZIEŃ  2023

W dniach 27.03.2023 - 03.04.2023 w naszej szkole trwał BEZPIECZNY TYDZIEŃ czyli cykl zajęć, spotkań, prelekcji i warsztatów poświęconych profilaktyce i edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa, przeciwdziałania uzależnieniom, agresji, przemocy, cyberprzemocy oraz promowaniu pozytywnych postaw i zachowań społecznych.

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zostało utworzone 1.03.2023 r. z inicjatywy nauczycieli klas I-III, wychowawcy świetlicy, nauczyciela w-f i katechety.

Chętni uczniowie po zapoznaniu się z celami oraz regulaminem włączyli się w chęć niesienia pomocy osobom, które jej potrzebują. Dziś koło liczy 40 osób, a lista nadal się powiększa.

• DZIEŃ GOFRA

Smacznie, zdrowo, kolorowo...

27.03.2023 roku uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Gofra. Celem naszych zajęć jest utrwalenie zasad higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyków kulturalnego zachowania przy stole. W zakresie wychowania technicznego uczniowie przypomnieli sobie jak działają różne urządzenia domowe, jak z nich korzystać i jakie zagrożenia wynikają ze złego użytkowania. Dzieci podzielone na zespoły kształtowały umiejętność pracy w grupie. Uczniowie dowiedzieli się z jakich składników powstaje ciasto na gofry i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich przygotowywaniu. Samo gotowanie i przyrządzanie posiłków jest przyjemnością, ale także angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch-przede wszystkim dłoni i palców.

Piątek 17.05.2024