• DZIEŃ RODZINY

"R – jak radość, O – jak opieka,

D – jak dobranoc, gdy zamyka się dziecka powieka.

Z – jak zaufanie, I – jak integracja,

N – jak nadzieja, że w tym roku zaszalejemy znów na wakacjach.

A – jak alfa, bo od niej się wszystko zaczyna,

dlatego tak ważna w życiu każdego jest RODZINA".

(A. Bober)

• Dzień Dziecka w klasach I - III

Jest wiele dni, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się dziwić, skoro w tym dniu w szkołach organizowane są super atrakcje i zabawy. W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Książu Wielkim dzięki sponsorom: Urzędowi Miasta i Gminy Książ Wielki oraz Radzie Rodziców, a także współpracy Dyrekcji i Nauczycieli dzień ten był pełen wrażeń, sportowych emocji, świetnej zabawy i smacznej kiełbaski z grilla. Nie zabrakło tego co dzieci lubią najbardziej, czyli waty cukrowej. Apetyt dopisywał tak jak pogoda, więc spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu, z dala od szkolnych ławek było dla wszystkich przyjemnością. Wokół budynku szkolnego działo się bardzo wiele! Nauczyciele i wychowawcy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli się wykaza

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci te małe i te duże. To dzień pełen radości, zabawy, niespodzianek i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z kolorową chustą, ciekawe zajęcia z ogromnym pluszowym misiem, przygotowane przez rodziców upominki, cukrowa wata i inne pyszności.

• Tobie Mamo... - Dzień Matki w Szkole Podstawowej

W ostatni dzień maja w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Dnia Matki. Z tej okazji uczniowie klasy V podczas zebrania rodziców wystąpili w koncercie życzeń dla wszystkich Mam przygotowanym przez nich samych pod kierunkiem nauczycieli p. E. Bałazy i p. U. Szumerowskiej. Piątoklasiści przygotowali piosenki i wiersze oraz taneczną niespodziankę - walc do muzyki z filmu "Noce i dnie". Koncert prowadzili uczniowie: Barbara Kulig i Mateusz Chabasiewicz. Piosenki "Moja matko ja wiem", "A ja wolę moją mamę", "Tyle słońca w całym mieście", " Chodź, pomaluj mój świat", "Tobie Mamo", "Konik na biegunach", "Nie ma jak u mamy", pięknie wybrzmiały w wykonaniu uczniów: Marcela Oczkowicza, Kingi Otak, Karoliny Walczyńskiej, Laury Kasprzyk, Jana Gacka, Julii Grojec, Jana Iwańskiego. Uczniowie wierszem i piosenką złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom, podziękowali za serce, miłość, op

• "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza"

28 kwietnia, w piątek grupa najstarszych przedszkolaków z naszego przedszkola wybrała się do Krakowa. Na lodowisku Cracovii dzieci obejrzały opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana rewię na lodzie pt.: "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza". Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Dodatkowym atutem przedstawienia była wspaniała ruchoma scenografia, bajkowe kostiumy występujących artystów, efekty pirotechniczne, świetnie dobrana oprawa muzyczna i gra świateł. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Piątek 17.05.2024