Akcja Sprzątanie świata – Polska 2023
16„Sprzątanie świata łączy ludzi”
Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia przeprowadzili po raz kolejny Akcję Sprzątanie świata – Polska 2023. Koordynatorkami akcji były p. Joanna Wiorek oraz p. Agnieszka Pluta.
Było to wyjątkowa, jubileuszowa edycja, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału tej Akcji w 1994 roku mija dokładnie 30 lat!
Narodowe Czytanie czas zacząć! Eliza Orzeszkowa ,,Nad Niemnem’’
35Akcja ,,Narodowego Czytania’’ realizowana pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą ,,Pana Tadeusz’’ Adama Mickiewicza. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Jako lekturę Narodowego Czytania 2023 wybrano „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. Do tej ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej włączyła się również nasza szkoła. W auli zebrali się uczniowie klas IV-VIII, których powitała Pani Dyrektor Edyta Król. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła uczniów do wspólnego wysłuchania powieści ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej. Nie zabrakło także haseł promujących Akcję, pięknych dekoracji i bibl
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Powitania i pożegnania, czyli wyjątkowy początek roku szkolnego
184 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta, w intencji uczniów i nauczycieli, po której zgromadzeni w uroczystym pochodzie na czele ze sztandarem udali się do szkolnej auli. Tam właśnie nastąpiła oficjalna część uroczystości. W tym roku inauguracja roku szkolnego miała wyjątkowy, bo wzruszający charakter, gdyż z funkcji dyrektora oraz wicedyrektora szkoły odeszły panie Edyta Sychowska oraz Alicja Pagór. Natomiast 4 września rozpoczął się nowy etap w historii naszej szkoły, ponieważ urząd dyrektora objęła pani Edyta Król, zaś wicedyrektorem została pani Elżbieta Bałazy. To właśnie pani dyrektor Edyta Król powitała wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Przedstawiła też wychowawców poszczególnych klas. Zachęcała uczniów do nauki i życzyła wszystkim owocnej pr
Rok szkolny 2023/2024
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023r. o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły.
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4.09.2023r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym (aula szkolna).
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023r. o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
„Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy" - zajęcia edukacyjne w grupie „Słoneczka”
12Wakacje – czas oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończą się szczęśliwie. Dlatego przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, których celem było zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w różnych sytuacjach i miejscach. Dzieci kolorowały obrazki i omawiały prawidłowe sposoby zachowania się w górach, nad wodą, w lesie, na ulicy oraz w czasie burzy. Zwrócono też uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w gospodarstwie rolnym, związane z używaniem narzędzi i maszyn rolniczych oraz jak zachować się wobec nieznajomych osób.
MALI EKOLODZY
W ramach EKOTYGODNIA dzieci z grupy BIEDRONECZKI postanowiły zostać małymi ekologami. Tak jak Cyryl z opowiadania ,,Ekolog domowy" M. Kiebłowicz i ratować całą planetę, żeby następne pokolenia mogły wciąż na niej żyć. W celu promowania idei ekologicznych w środowisku wykonały plakaty ,,SEGREGUJESZ ŚWIAT RATUJESZ".
Muzeum Zegarów w Jędrzejowie
1116.05.2023r. Grupa BIEDRONECZKI była w Muzeum Zegarów w Jędrzejowie z paniami Moniką Rosół, Moniką Augustyniak i Marzanną Krzelowską. Dzieci poznały zabytki kultury regionalnej. Oglądały, poznały historię i zastosowanie zegarów słonecznych, ogniowych, mechanicznych, klepsydr oraz przyrządów gnomonicznych i astronomicznych.
Lekcja historii. Makiety średniowiecznych grodów.
13W ramach lekcji historii z panią Moniką Wojtyrą, klasa V miała za zadanie wykonać makiety średniowiecznych grodów.
Głównym celem zadania było zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu historii Polski wczesnego średniowiecza, promowanie zdolności manualnych i wyobraźni oraz włączenie rodziców do wspólnej, twórczej pracy. Na lekcji historii omówione zostały funkcje, znaczenie oraz zajęcia ludzi zamieszkujących średniowieczne grody i podgrodzia.
Spektakl "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?"
18W poniedziałek 12 czerwca gościliśmy u nas aktorów z Teatru Profilaktyki i Edukacji MASKA w Krakowie, którzy w swoim spektaklu pt.: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery" promowali czytelnictwo. Celem widowiska było zachęcanie dzieci do czytania książek a także przypomnienie, że czytając książki ćwiczymy umiejętność czytania, zdobywamy wiedzę, wzbogacamy słownictwo i kształtujemy wyobraźnię. W trakcie przedstawienia artyści starali się angażować dzieci z przedszkola i młodszych klas Szkoły Podstawowej do aktywnego udziału w spektaklu. Na koniec wszyscy zobowiązali się do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.
Wycieczka do Wrocławia
42W dniach 29-30 maja uczniowie naszej szkoły z klas 6-8 wraz z opiekunami panią Grażyną Cież i p. Martą Lewantowicz oraz p. Mariuszem Szumerowskim udali się na wycieczkę do Wrocławia.
O godz. 10.00 spotkaliśmy się z przewodnikiem na Ostrowie Tumskim i przenieśliśmy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne Krzywej Wieży, Katedrę pw. Jana Chrzciciela. Naszą uwagę zwróciły krasnale wrocławskie, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta, jest ich 360 i każdy ma swoją historię. Następnie weszliśmy do Ogrodu Botanicznego. Kolejną atrakcją był rejs statkiem spacerowym po Odrze. Przepłynęliśmy przez Most Tumski i Wyspę Piasek docieramy do uroczego ogrodu Ossolineum . Wędrujemy po centrum Wrocławia podziwiamy Stare Jatki i Ratusz jeden najpiękniejszych w Europie.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychLogowanie