WIZYTA W SALONIE FRYZJERSKIM
10W poniedziałek (29.01.2024 r.) przedszkolaki z grupy „Misie” w ramach realizowanego bloku tematycznego: „Kim będę?” oraz „Doradztwa zawodowego” wybrały się do Salonu Fryzjerskiego „KOK-LOK”. Dzięki uprzejmości właścicielki, Pani Katarzyny dzieci miały możliwość poznania zawodu fryzjera. Poznały przyrządy i narzędzia, którymi posługuje się fryzjer w swojej codziennej pracy. Przyglądały się jak Pani fryzjerka obcinała włosy, Pani Katarzyna czesała, modelowała i splatała fantazyjne warkocze na tzw. głowach do modelowania fryzur. Wizyta w salonie bardzo nam się podobała i na długo pozostanie w naszej pamięci. Po powrocie do przedszkola dzieci odzwierciedlały pracę fryzjera w „Kąciku Fryzjerskim”.
BAL KARNAWAŁOWY
31Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas. Dnia 26 stycznia 2024 r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Spotkać można było wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, indian, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W pierwszej kolejności przedszkolaki mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z w
Jasełka w wykonaniu Seniorów
Dnia 30.01.2024 r. Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolny Zespół Muzyczny zorganizowało w naszej szkole spotkanie z seniorami z Klubu Seniora - „Młodzi Duchem”.
Seniorzy-aktorzy wspólnie przedstawili historię narodzenia Bożej Dzieciny wprowadzając widzów w świąteczny nastrój, pokazali wszystkim zaproszonym gościom - Dyrekcji, nauczycielom i uczniom swoje umiejętności wokalno - aktorskie. Każdy uczestnik znakomicie wcielił się w swoją rolę: Maryi, Józefa, Mędrców ze Wschodu, Gwiazdek, Aniołów, Pastuszków.
Mimo dużej ilości obaw i stresu Seniorzy stanęli na wysokości zadania i w sposób wyjątkowy przedstawili nam historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Program jasełek obfitował w scenki teatralne oraz przepiękny śpiew kolęd.
Z wizytą w świecie Pana Kleksa. Wyjazd do kina
29 stycznia klasa piąta i szósta wraz z wychowawcami, p. Joanną Wiorek i p. Agnieszką Plutą, oraz paniami Agnieszką Bogacz i Małgorzatą Ozgą wybrały się do Jędrzejowa na film ,,Akademia Pana Kleksa’’. Opowiada on o przygodach niezwykłej dziewczynki, Ady Niezgódki, która przenosi się do tytułowej Akademii. Tam rozwija swoją wyobraźnię, zawiera przyjaźnie i poznaje świat bajek, a wszystko dzięki swemu wujkowi, którym jest właśnie wybitny, choć nieco szalony profesor Ambroży Kleks. Nowa odsłona ,,Akademii Pana Kleksa’’ bez wątpienia spodobała się naszym uczniom, gdyż po seansie można było usłyszeć brawa, a w trakcie projekcji dzieci śpiewały wraz z filmowymi bohaterami. Warto dodać, że uczniów szczególnie zachwyciła oprawa muzyczna. Czekamy więc na kolejne przygody w Akademii.
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność. Dzień Babci i Dziadka, to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi i powiernikami potrafią być. Uczniowie klas młodszych nie zapomnieli i przygotowali przepiękne kwiatuszki i laurki dla ukochanych Dziadków.
Najpiękniejsze wiersze o Bożym Narodzeniu
8W czwartek 4 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Książu Wielkim (p. Maria Miś), bibliotekę szkolną (p. Małgorzata Ozga) oraz nauczycieli polonistów (p. Agnieszka Pluta oraz p. Joanna Wiorek).
Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej, popularyzacja poezji, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, a także rozwijanie uzdolnień teatralnych dzieci i młodzieży.
Bezpłatny webinar z języka polskiego
Bezpłatny webinar z języka polskiego - czwartek, 18.01.2024r., godz.19.00
Jakie lektury wspominasz najlepiej? Czy jest wśród nich “Zemsta” Aleksandra Fredry? Nie da się ukryć, że cytaty z tej komedii są powszechnie znane i funkcjonują w codziennym użytku. A jak można wykorzystać treść „Zemsty”, aby zwiększyć swój wynik na egzaminie?
Bezpłatny webinar z matematyki, w najbliższy czwartek, 11.01.2024 r..
Bezpłatny webinar z matematyki
czwartek, 11.01.2024r., godz. 19.00
Jak oceniasz swoją wiedzę o wyrażeniach algebraicznych? Umiesz je rozwiązywać? A może na samą myśl odczuwasz stres? Bez obaw! Istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić! Przedstawi je Karol Wilczyński, nauczyciel i korepetytor z bogatym doświadczeniem. Kiedy? Na bezpłatnym webinarze, w najbliższy czwartek, 11.01.2024 r.. Warto przyjść, żeby dowiedzieć się, jak ogarnąć wyrażenia algebraiczne na Egzaminie Ósmoklasisty bez znajomości całej matmy.
Konkurs Pięknego Czytania
W naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy w klasach 1-3. Organizatorem konkursu byli wychowawcy klas, Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Książu Wielkim. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz popularyzowanie literatury dla dzieci. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego fragmentu bajki lub baśni oraz wykonanie pracy plastycznej do czytanego utworu.
SKARBY ZIEMI
918 grudnia 2023r. w naszej szkole i przedszkolu odbyła się prelekcja poprowadzona przez Państwa Jantura. Przenieśli oni zgromadzonych do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami. Obejrzeć można było przepiękne, imponujące kształtem i rozmiarem okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kwarców i wielu innych minerałów.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLogowanie