Strona główna
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność. Dzień Babci i Dziadka, to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi i powiernikami potrafią być. Uczniowie klas młodszych nie zapomnieli i przygotowali przepiękne kwiatuszki i laurki dla ukochanych Dziadków.
Najpiękniejsze wiersze o Bożym Narodzeniu
8W czwartek 4 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Książu Wielkim (p. Maria Miś), bibliotekę szkolną (p. Małgorzata Ozga) oraz nauczycieli polonistów (p. Agnieszka Pluta oraz p. Joanna Wiorek).
Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej, popularyzacja poezji, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, a także rozwijanie uzdolnień teatralnych dzieci i młodzieży.
Bezpłatny webinar z języka polskiego
Bezpłatny webinar z języka polskiego - czwartek, 18.01.2024r., godz.19.00
Jakie lektury wspominasz najlepiej? Czy jest wśród nich “Zemsta” Aleksandra Fredry? Nie da się ukryć, że cytaty z tej komedii są powszechnie znane i funkcjonują w codziennym użytku. A jak można wykorzystać treść „Zemsty”, aby zwiększyć swój wynik na egzaminie?
Bezpłatny webinar z matematyki, w najbliższy czwartek, 11.01.2024 r..
Bezpłatny webinar z matematyki
czwartek, 11.01.2024r., godz. 19.00
Jak oceniasz swoją wiedzę o wyrażeniach algebraicznych? Umiesz je rozwiązywać? A może na samą myśl odczuwasz stres? Bez obaw! Istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić! Przedstawi je Karol Wilczyński, nauczyciel i korepetytor z bogatym doświadczeniem. Kiedy? Na bezpłatnym webinarze, w najbliższy czwartek, 11.01.2024 r.. Warto przyjść, żeby dowiedzieć się, jak ogarnąć wyrażenia algebraiczne na Egzaminie Ósmoklasisty bez znajomości całej matmy.
Konkurs Pięknego Czytania
W naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy w klasach 1-3. Organizatorem konkursu byli wychowawcy klas, Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Książu Wielkim. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz popularyzowanie literatury dla dzieci. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego fragmentu bajki lub baśni oraz wykonanie pracy plastycznej do czytanego utworu.
SKARBY ZIEMI
918 grudnia 2023r. w naszej szkole i przedszkolu odbyła się prelekcja poprowadzona przez Państwa Jantura. Przenieśli oni zgromadzonych do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami. Obejrzeć można było przepiękne, imponujące kształtem i rozmiarem okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kwarców i wielu innych minerałów.
GÓRNIK W PRZEDSZKOLU
25W ramach akcji: „Górnik w przedszkolu” 4 stycznia gościem naszego przedszkola był tato dwóch dziewczynek - Pan Piotr. Poszerzył on wiedzę dzieci na temat zawodu i pracy górnika podczas wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Zaprezentował slajdy pokazujące, w jaki sposób wydobywana jest ropa naftowa, do czego wykorzystywane są gaz ziemny i ropa naftowa, oraz co można z niej zrobić. Wyjaśnił, dlaczego święto górników nazywa się „Barbórka” i wyświetlił krótki film animowany na podstawie, którego dzieci zapoznały się z życiorysem Św. Barbary.
Zaprezentował galowy strój górniczy, a dzieci mogły sprawdzić, czy zgodnie z legendą jest na nim 29 guzików. Na stroju odszukiwały również symbole górnicze, takie jak skrzyżowane ze sobą młot i kilof. Dowiedziały się, że czapka górnicza prawidłowo nazywa się czako, a pióropusze zrobione są z piór koguta i mają 4 kolory, które oznaczają rangę gór
JASEŁKA
W okresie przedświątecznym uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego stworzyli niepowtarzalny świąteczny klimat, dzięki wystawieniu niezwykle magicznego jasełkowego przedstawienia dla rodziców i społeczności szkolnej. Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Podczas przedstawienia można było podziwiać Świętą Rodzinę, aniołki, pasterzy oraz Trzech Króli. Interpretacja narodzin małego Jezuska, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Szlachetna Paczka
3W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do akcji „Świąteczna Paczka” pod hasłem „Od Juniora dla Seniora” zorganizowanej przez Pedagoga szkolnego oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Celem przedsięwzięcia była pomoc osobom starszym i samotnym, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wsparciem nie tylko ze strony uczniów naszej szkoły, ale także ich rodziców. Zgromadzono bardzo dużo artykułów spożywczych z długim terminem ważności, środków czystości oraz indywidualnych prezentów gwiazdkowych. Paczki zapakowane przez naszych Wolontariuszy zostały przekazane pracownikom GOPS, którzy dostarczyli prezenty najbardziej potrzebującym Seniorom.
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
10Uczniowie, Pani Dyrektor, Szkolny Zespół, Koło Wolontariackie oraz harcerze w imieniu naszej społeczności szkolnej udali się z kolędą i życzeniami do lokalnych instytucji, a także pracowników szkoły. Wspólnie złożyliśmy życzenia, uczniowie wręczali własnoręcznie wykonane aniołki i kartki bożonarodzeniowe, a harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku przekazywane jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. To okazja do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój - w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi. To piękne tradycje, które łączą nas w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Godziny dzwonków
Wtorek 20.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie