KINO OBJAZDOWE "Zając Max: Misja pisanka"
9Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkrywać super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc. Niestety tuż przed pierwszym treningiem dzieje się coś niewyobrażalnego – Złota Pisanka, która jest źródłem całej świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie! Max wraz z najlepszą przyjaciółką zrobią jednak wszystko, co w ich mocy, by ocalić Wielkanoc przed rodzinką lisów. Wspólnie przeżyją wiele niezwykłych przygód, w trakcie których poznają niesamowitą siłę przyjaźni, współdziałania i tolerancji. Oto fabuła filmu animowanego, który 23 marca obejrzały przedszkolaki z naszego przedszkola. A wszystko za sprawą Kina Objazdowego, które kolejny już raz zagościło w naszych progach.
POŻEGNANIE ZIMY I POWITANIE WIOSNY
16"Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!"21 marca we wtorek dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "topienia Marzanny". Ogromne emocje wśród przedszkolaków wzbudziło już samo przygotowanie słomianej kukły. W tym roku tego zadania podjęła się grupa "Słoneczka". Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu "Marzanny". Kiedy wszystko było już gotowe wszystkie grupy ruszyły nad pobliską rzekę, aby w tradycyjny sposób pożegnać zimę paląc a potem topiąc resztki słomianej kukły w rzece. Po powrocie do przedszkola dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
6W dniu 21.03 obchodzimy „Dzień Kolorowej Skarpetki”- Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego wyjątkowego dnia jest zwrócenie szczególnej uwagi na osoby z zespołem Downa, ich potrzeby oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Uczniowie klas młodszych również obchodzili ten dzień - był krotki film, pogadanka, kolorowe skarpetki i prace plastyczne. Kolorowe skarpetki założone nie do pary niech będą wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa.
Finał akcji charytatywnej „Solidarni z Ukrainą”
1W dniach 25.02.2023 – 15.03.2023, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Podola z siedzibą w Tarnowie, zbieraliśmy w naszej szkole dary dla Polaków - mieszkańców wyzwolonych terenów na Ukrainie. Zebrane produkty żywnościowe, higieniczne, chemiczne w dniu 21.03.2023 zostały przekazane przedstawicielowi Stowarzyszenia.
SPORTOWY SUKCES W POWIECIE
15 marca 2023 w Miechowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej. Szkołę reprezentowały: Oliwia Byczek, Maja Fiuk, Daria Gniewek, Julia Grzywnowicz, Laura Kasprzyk, Barbara Kulig, Milena Kwiatkowska, Magdalena Marzec, Julia Musiał, Paulina Ocieczek, Gabriela Rosół, Julia Stankowska, Karolina Walczyńska i Zofia Zdeb. Uczennice zajęły I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!!!
Ogromny sukces uczennicy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej!!!!!!
17 marca 2023 w Państwowej Straży Pożarniczej w Miechowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę w grupie młodszej czyli kl. I-IV reprezentowała Klaudia Gondek uczennica klasy IV. Grupę starszą klasy V-VIII reprezentowała Daria Gniewek z klasy VI. Uczennica uzyskując najwyższą liczbę punktów zajęła I miejsce. Daria będzie reprezentować szkołę oraz powiat w etapie wojewódzkim. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.
„Polnische Gedichte in deutscher Sprache”
Gratulacje dla Filipa Nowaka, ucznia naszej szkoły, który zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym 14 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie. Konkurs polegał na recytacji wiersza J. Tuwima „Okulary” w tłumaczeniu Ł. Krawczyka „Herr Hille”. W konkursie uczestniczyli uczniowie 7 szkół podstawowych powiatu miechowskiego. Choć poziom konkursu był bardzo wyrównany, Filip wykazał się dobrą sprawnością językową i znakomitymi umiejętnościami recytatorskimi.
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
1210 marca przedszkolaki z grupy "Słoneczka" miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Roboty, które mamy w naszej szkolnej pracowni, to roboty którymi można się świetnie bawić, a jednocześnie uczyć wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą komputera, tabletu, telefonu i specjalnej aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Na koniec każde, chętne dziecko mogło samodzielnie zaprogramować robota i nimi sterować.
„BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ”
19W dniu 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Być kobietą, być kobietą”. Uczniowie klasy VI przedstawili w krótkich scenkach w jaki sposób święto obchodzone było w różnych czasach i kulturach np.: w epoce kamiennej, w czasach starożytnych, w czasach średniowiecza, w indiańskiej wiosce Apaczów oraz w czasach współczesnych. Uczniowie recytowali także wiersze, były życzenia dla Pań i koleżanek, piosenki i tańce. Akademię przygotowała wychowawczyni klasy VI pani Marta Lewantowicz oraz panie Małgorzata Górnik i Justyna Rosół, które zajęły się oprawą muzyczną uroczystości.
DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU
98 marca to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet. Dzień w którym swoje święto obchodzą wszystkie kobiety i te duże i te małe. Najpierw wszystkie przedszkolaki podziwiały zdolności wokalno-taneczno-aktorskie swoich starszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość programie artystycznym. Następnie już w salach chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste "100 lat" i wręczyli drobne upominki.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychLogowanie