• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

12 grudnia odwiedził nasze przedszkole długo wyczekiwany przez wszystkie nasze przedszkolaki gość – Święty Mikołaj.
            Święty Mikołaj chwilę rozmawiał z dziećmi, bawił się z nimi w kółeczku, wysłuchał przygotowanych specjalnie na tę okazję wierszy i piosenek a następnie osobiście wręczył każdemu dziecku paczkę.
            Spotkanie ze Świętym Mikołajem upłynęło w miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich naszych przedszkolaków. Bardzo cieszymy się że Święty Mikołaj o nas pamięta i już dziś czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Wycieczka do Fabryki Elfów w Katowicach

4 grudnia uczniowie klas I-III odwiedzili Fabrykę Elfów w Katowicach. Podczas warsztatów dzieci przeniosły się do świata czarów i magii. Wraz z Elfami Przewodnikami ruszyli na poszukiwanie przepisu na pierniczki Pani Mikołajowej. Musieli go zdobyć wykonując różne zadania ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim do samego końca a zwieńczeniem tego ciekawego pobytu była wizyta u Świętego Mikołaja i otrzymanie słodkich prezentów.

• Mikołaj w klasach I-III

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku wyjątkowo za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana biegały po korytarzach dzieci ubrane w w piękne mikołajkowe czapki. Wszystkie dzieci otrzymały super prezenty!

• Mikołajki w szkole

Mikołajki to najpiękniejszy dzień w roku dla wszystkich dzieci.
            Mikołaj nie zapomniał także o uczniach naszej szkoły. Był bardzo zajęty spotkaniem z mniejszymi dziećmi, więc w rozdawaniu prezentów w klasach piątej i szóstej pomogli mu mali pomocnicy, elfy i renifery i śnieżynki. Po rozdaniu wspaniałych paczek uczniowie pod opieką wychowawców (p. Agnieszki Pluty i p. Joanny Wiorek) oraz p. Agnieszki Bogacz cieszyli się wspólną integracyjną zabawą.

• Światowy Dzień Praw Człowieka

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, które dotyczyły tematyki praw dziecka, praw człowieka. Obejrzeli film edukacyjny dotyczący Konwencji Praw Dziecka, poznali swoje prawa, a także dowiedzieli się do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji, gdy prawa dziecka są łamane. Następnie wzięli udział w grach i zabawach tematycznych m.in. quiz dotyczący treści filmu, gra memory utrwalająca znajomość praw dziecka, kolorowanki tematyczne.
            Ponadto na korytarzu szkolnym opracowano gazetkę przypominającą o tym, że wszyscy mamy prawa i wszyscy powinniśmy o nie dbać, by świat, kraj, dom, szkoła, klasa były przyjazne i bezpieczne dla każdego człowieka.
            Koordynatorzy akcji: pedagog szkolny, nauczyciele świetlicy: M.Rosół, M.Bobak

• ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

28 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Wieczór rozpoczął się wspólnym tańcem, po czym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poprowadzili gry i zabawy dla uczestników imprezy. Każda klasa również włączyła się w organizację, przygotowując dla wszystkich uczestników atrakcyjne konkurencje i zabawy. Na uczniów w klasach czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• DZIEŃ SENIORA

Z okazji Dnia Seniora, który świętujemy 14 listopada, uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Kole Charytatywnym oraz członkowie Szkolnego Zespołu Muzycznego „Malinowy Band” przygotowali przedstawienie muzyczno-teatralne dla Seniorów z klubu seniora-„Młodzi Duchem”. Program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz z serc płynące życzenia zostały ciepło przyjęte przez Seniorów, którzy wynagrodzili młodych aktorów i muzyków gromkimi brawami. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla podniebienia, czyli poczęstunek. Uczniowie zaprosili Seniorów na poczęstunek na którym mogli pochwalić się ciastami i ciasteczkami, które sami upiekli dzień wcześniej na warsztatach kulinarnych z KGW Mianocice. Każdy Senior otrzymał również kartkę z życzeniami od uczniów a pięknym zakończeniem spotkania było wspólne śpiewanie.

• Warsztaty profilaktyczno - kulinarne

W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno-zdrowotnego 13 listopada odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mianocicach oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Książ Wielki. W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Zespołu Szkolnego. Po dokładnym zapoznaniu się z przygotowanymi wcześniej przepisami uczniowie pod okiem Pań z Koła Gospodyń przygotowywali ciasta i ciasteczka, dało im to możliwość zdobycia nowych doświadczeń kulinarnych poprzez zmysł smaku, dotyku i węchu. Celem warsztatów było upowszechnianie wiedzy na temat odżywiania, promocja potraw tradycyjnych, poszerzanie umiejętności zawodowych, rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną oraz wspólna zabawa i ciekawe spędzenie czasu wolnego.

Czwartek 02.05.2024