Strona główna
Z Książa Wielkiego do Krakowa
Z Książa Wielkiego do Krakowa
Kulturalna podróż uczniów klas 7. i 8. z „Dziadami” Mickiewicza w tle
W dniu 27 lutego 2025 roku uczniowie klas 7. i 8. Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim pod opieką p. Anny Bobak, p. Joanny Wiorek, p. Lucyny Zając oraz p. Grażyny Cież mieli wyjątkową okazję wziąć udział w niezapomnianej wycieczce do Krakowa. Program dnia obfitował w różnorodne atrakcje kulturalne, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Tłusty Czwartek w naszej szkole – słodka tradycja w najlepszym wydaniu!
10Tłusty Czwartek w naszej szkole – słodka tradycja w najlepszym wydaniu!
Tłusty Czwartek to jeden z najsmaczniejszych dni w roku! W naszej szkole obchodziliśmy go w wyjątkowy sposób – pełen radości, zabawy i oczywiście pysznych pączków.
Słodkie przyjemności i kreatywna zabawa.
Tego dnia dzieci miały okazję nie tylko skosztować tradycyjnych pączków, ale także dowiedzieć się więcej o ich historii. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli film, który wyjaśniał, skąd wzięła się tradycja jedzenia pączków i dlaczego Tłusty Czwartek jest tak ważnym dniem w polskiej kulturze.
GÓRNIK W PRZEDSZKOLU
4327 luty to dzień, w którym nasze przedszkole odwiedził Pan Piotr Włodarski - tata Emilki z grupy „MISIE” – górnik z Zielonogórskiego Oddziału PGNiG, który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.
Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy pracują nie tylko pod ziemią, gdzie wydobywają węgiel, ale i na jej powierzchni, gdzie za pomocą specjalistycznego sprzętu wydobywają ropę naftową i gaz ziemny. Miały okazję dowiedzieć się do czego wykorzystuje się ropę (np. do produkcji zabawek) oraz gaz ziemny. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój jaki używany jest w codziennej pracy. Dzieci oglądały również przyniesiony przez Pana Piotra Zestaw Edukacyjny zawierający próbkę skały gazonośnej/roponośnej, ropę naftową i siarkę.
Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym Imienia Pani Janiny Bergander
Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym
Imienia Pani Janiny Bergander
21 lutego odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego Imienia Pani Janiny Bergander organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Konkurs literacki skierowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z powiatu miechowskiego. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o spotkaniu z bohaterem ulubionej książki, z którym mieli ruszyć na spacer ulicami swej miejscowości. Należało przybliżyć bohaterowi historię swojej ,,małej ojczyzny’’ i przekonać go, że warto tu żyć.
Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „1945-2025” w Książu Wielkim
30Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „1945-2025” w Książu Wielkim
Uczczenie 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej
18 lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej im. ppłk. Juliana Malinowskiego w Książu Wielkim odbył się wyjątkowy konkurs poezji i pieśni patriotycznej, zorganizowany przez naszą placówkę (p. Joanna Wiorek, p. Agnieszka Kiełb, p. Wiktoria Koterwa, p. Małgorzata Górnik) oraz Gminną Bibliotekę Publiczną (p. Maria Miś). Wydarzenie przyciągnęło niemal pięćdziesięcioro uczestników – uczniów klas III-VIII z całej gminy, którzy pragnęli uczcić 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Książ Wielki, pan Marek Płonczyński, co podkreśliło wagę tego przedsięwzięcia. Piękne dekoracje zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Mirosława Szumerowskiego.
Wzruszający apel z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
2414 lutego w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy apel z okazji Dnia Babci i Dziadka. To była niezwykła chwila, pełna radości, wzruszeń i wdzięczności dla naszych ukochanych seniorów. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowały piękny program artystyczny, który dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu emocji.
SZKOŁA MIĘDZYPOKOLENIOWA
Międzypokoleniowe mosty
Uczniowie ZSP w Książu Wielkim wprowadzają seniorów w świat technologii
Dnia 11 lutego 2025 roku uczniowie klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim pod opieką p. Joanny Wiorek zorganizowali zajęcia dla seniorów w Dziennym Domu „Senior+” w Rzędowicach w ramach programu "Szkoła międzypokoleniowa". Celem tych spotkań było wprowadzenie seniorów w świat nowoczesnych technologii oraz wsparcie ich w nauce korzystania z Internetu i podstawowych narzędzi cyfrowych.
"Poczta walentynkowa w naszej szkole!"
5Walentynki to czas, kiedy możemy okazać sobie nawzajem serdeczność i sympatię. W naszej szkole z tej okazji odbyła się wyjątkowa akcja – poczta walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W dniach poprzedzających 14 lutego uczniowie mieli możliwość przygotowania i wysyłania pięknych kartek walentynkowych do swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli, a także innych pracowników szkoły.
Bal karnawałowy w naszej szkole
1Dnia 12.02.2025 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez roku! Tegoroczna zabawa była pełna radości, śmiechu i niezapomnianych chwil. Zabawy i konkursy, które przygotował Samorząd Uczniowski, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nich znalazły się tańce oraz zabawy ruchowe, które angażowały całą szkołę. Wszyscy świetnie się bawili, a śmiech rozbrzmiewał przez całą salę. Dodatkową atrakcją balu były przepyszne przekąski przygotowane przez uczniów, wychowawców oraz rodziców. Stoły uginały się od smakołyków, które zniknęły w mgnieniu oka. Domowe ciasta, kanapki i owoce dostarczyły energii do dalszej zabawy.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę!
Walentynkowy wyjazd na spektakl „Mały Książę”
214 lutego, z okazji walentynek, uczniowie klas 6 i 7 wybrali się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakl „Mały Książę”. Przedstawienie, oparte na słynnej książce Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, skłoniło oglądających do refleksji. Spektakl w piękny sposób opowiadał o miłości Małego Księcia i Róży, relacjach międzyludzkich oraz istocie prawdziwej przyjaźni. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiły emocjonalne piosenki i taniec w wykonaniu aktorów, które dodawały głębi tej niezwykłej opowieści. Warto dodać, że spektakl poruszał wiele ważnych tematów, takich jak uzależnienia, żądza władzy, sławy, chciwość czy pracoholizm. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Joanna Wiorek, Agnieszka Kiełb oraz Monika Łabęcka.
Godziny dzwonków
Wtorek 20.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie