• PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

Pracowity przedświąteczny czas dla uczniów!

Dnia 18.03.2024r. wychowawczynie klas trzecich zorganizowały w naszej szkole warsztaty wielkanocne dla Seniorów z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” oraz uczniów klasy 3a i 3b, które były doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, kreatywnego tworzenia i łączenia pokoleń. Ozdabianie i tworzenie dekoracji to jedna z najbardziej tradycyjnych i radosnych aktywności świątecznych. Uczestnicy udoskonalili swoje umiejętności artystyczne, manualne i twórcze, stworzyli unikalne kompozycje - Palmy Wielkanocne, które można było zakupić na Kiermaszu Wielkanocnym.

• Wielkanocne przygotowania

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych. 27 marca w naszej szkole klasy drugie wzięły udział w zorganizowanych przez wychowawczynie warsztatach.
            Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Na stołach pojawiły się kolorowe jajka ozdobione cekinami, świąteczne stroiki i króliki. Wszystko to powstało ze skarpetek, gałązek, wstążek, piórek czy bukszpanu. Patrząc na wykonane prace, można stwierdzić, że mamy wielu utalentowanych uczniów.
            Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszyscy świetnie się bawili, była to także doskonała okazja do rozmowy. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

• Zwyczaje wielkanocne w przedszkolu

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Dzieci poznały polskie tradycje świąteczne takie jak: święcenie pokarmów, malowanie pisanek, rodzaje potraw wielkanocnych oraz polewanie wodą. Najwięcej śmiechu i radości wywołały opowiadania o "Lanym poniedziałku". Życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt, smacznego jajka oraz miłych spotkań w gronie rodzinnym.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

Kiermasz wielkanocny dla Stasia, który odbył się w niedzielę 24.03.2024r. przyciągnął wielu mieszkańców Książa Wielkiego oraz sąsiadujących miejscowości.

Tradycyjnie kiermasz wielkanocny przygotowali uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu pod czujnym okiem opiekunów (p. Justyny Rosół, p. Magdaleny Szyniec, p. Anny Bobak, p. Małgorzaty Górnik, p. Małgorzaty Bobak, p. Moniki Rosół oraz p. Mariusza Szumerowskiego).

• Światowy Dzień Recyklingu

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat ważności recyklingu dla ochrony środowiska naturalnego. Dzięki recyklingowi możemy oszczędzić zasoby naturalne, chronić środowisko i stworzyć lepsze warunki dla przyszłych pokoleń. W ramach kształtowania postaw proekologicznych dzieci z grupy ,,Biedroneczki" zaprezentowały stroje wykonane z surowców wtórnych.

• ZIELONE ŻABKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ŻABY

Światowy Dzień Żaby to święto, które wypada 20 marca. Święto to zostało zainicjowane w 2009 roku. Jego celem jest dzielenie się informacjami na temat tych ciekawych płazów i ich ochrona, bowiem mimo iż żaby nie budzą powszechnej sympatii, są bardzo pożyteczne i odgrywają ważną rolę w ekosystemie a w niektórych krajach uznawane są nawet za symbol szczęścia.

• POWITANIE WIOSNY

21 marca w naszej szkole był dniem, w którym radośnie i kolorowo powitaliśmy Panią Wiosnę. Przygotowania do tak ważnego momentu zaczęły się wcześniej pracami nad wykonaniem tradycyjnej Marzanny - kukły symbolizującej odchodzącą zimę, w których uczniowie klas I-III bardzo chętnie uczestniczyli. Dopełnieniem tej uroczystości był Wiosenny pokaz mody” oraz przystrajanie sukni Pani Wiosny w piękne kwiaty. Słoneczna pogoda zachęciła do spacerów, aby w przyrodzie poszukać zwiastunów wiosny. Uczniowie starszych klas podczas zajęć przygotowywali także Klasową pisankę” oraz brali udział w zawodach sportowych w hali naszej szkoły. Tegoroczne powitanie wiosny było wesołe, głośne i kolorowe.

• DZIEŃ KOBIET

💐Dzień Kobiet🌹8 marca był to wyjątkowy dzień w naszej szkole 🌹Były kwiaty, życzenia, słodkości i oczywiście dużo uśmiechu👏Szkolny Zespół Muzyczny oraz uczniowie klas 3 przygotowali krótki występ artystyczny, który umilił wszystkim paniom ich święto. Podczas uroczystości obdarowni zostali drobnymi upominkami uczniowie, biorący udział w konkursach organizowanych w naszej szkole. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie w przygotowaniu dekoracji oraz podarunków dla wszystkim Pań.

Czwartek 02.05.2024