• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia to szczególne święto. Święto podczas którego dzieci, rodzice i nauczyciele poświęcają czas, aby w różnorodny sposób uczcić pluszową maskotkę - misia. Święto to obchodzone jest zawsze 25 listopada. Ponieważ w tym roku 25 listopada wypadł w sobotę w naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować Dzień Pluszowego Misia dzień wcześniej czyli w piątek 24 listopada. Tego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych pojawiły się przedszkolaki wraz ze swymi pluszowymi przyjaciółmi. Podobnie było w grupie „Zielone Żabki”. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie i inne pluszaki. Najmłodsze przedszkolaki poznały historię powstania pluszowej zabawki, nauczyły się wiersza pt. „Miś”, bawiły się przy „misiowych” utworach, rozwiązywały „misiowe” zadania a na koniec wylepiły z plasteliny podobiznę misia. Do wspólnej zabawy przyłączyli się uczniowie klasy I „b”, którzy wraz ze

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE „STOKROTKI”

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

I właśnie w tym dniu Przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Przedstawiały misie, liczyły sylaby w imieniu pluszaka. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały również prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

• Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce

Pewna Królewna nie była miłośniczką owoców i warzyw, lubiła za to pić kolę i objadać się frytkami i hamburgerami. To że postępuje źle zrozumiała dopiero wtedy, kiedy dopadł ją ból brzucha. Szukając pomocy zakupiła nawet magiczny kamień od Czarownicy, a wszystko po to, by uniknąć zdrowej diety. Czarownice mają jednak w zwyczaju nie mówić do końca prawdy i rzekomo „magiczny” kamień okazał się być zwykłym głazem. Dopiero Tygrysek przekonał królewnę, że tylko zdrowe odżywianie to prawdziwe czary?"

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Bardzo ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania tych praw.

20 listopada w dniu w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przedszkolaki obejrzały wspólnie film edukacyjny pt. „Prawa dla dzieci”, w którym główna bohaterka Ola powiedziała dzieciom jakie są ich prawa, jak i dlaczego powstały a także gdzie mogą zwrócić się o pomoc gdy dzieje się coś złego. Następnie we wszystkich grupach odbyły się zajęcia w trakcie których dzieci omawiały i kolorowały ilustracje, uczyły się wierszy, rymowanek a także piosenek o tematyce „Prawa dzieci”.

• Odblaskowa Szkoła

Od września do października uczniowie naszej szkoły wzięli udział po raz pierwszy w konkursie "Odblaskowa Szkoła". W ramach konkursu:
            - uczniowie zostali wyposażenie w elementy odblaskowe,

- brali udział w konkursach o tematyce bezpiecznego poruszania się na drodze,
            - została napisana piosenka, którą wykonał jeden z uczniów szkoły,
            - przygotowano gazetki tematyczne i powstały liczne transparenty z hasłami o bezpieczeństwie na drodze,
            - zorganizowano dla najmłodszych klas oraz seniorów spotkanie z policjantką, mające na celu uświadomienie w jaki sposób powinni poruszać się po drodze.
            Sprawozdanie zostało przekazane Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie i cała szkoła czeka na jego rozstrzygnięcie.

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Czwartek 02.05.2024