Odblaskowe spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach
Uczniowie ZSP w Książu Wielkim środowe przedpołudnie spędzili w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Celem spotkania było uwrażliwienie uczestników warsztatów na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Po pouczającej prelekcji oraz wyśpiewaniu odblaskowych piosenek uczniowie oraz uczestnicy warsztatów wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu plakatów. Wspólne prace trafnie zwracały uwagę na prawidłowe zachowanie na jezdni, a przede wszystkim nakłaniały do noszenia elementów odblaskowych. Spędziliśmy wspólnie czas układając oraz głośno powtarzając pouczające hasła. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza akcja "ODBLASKOWA NAKLEJKA" - tym sposobem wszyscy uczestnicy warsztatów zostali wyposażeni w naklejki odblaskowe, które jak obiecali zostaną przyklejone w widocznych miejscach.
Mały Mistrz - zdrowie i sprawność młodych pokoleń
5Mały Mistrz - zdrowie i sprawność młodych pokoleń.
Jest to ogólnopolski program wspierania aktywności fizycznej uczniów klas I-III, dzięki któremu wychowawca wraz z nauczycielem wychowania fizycznego może poprawić zdrowie i sprawność fizyczną dzieci.
Głównymi założeniami programu są:- Zachęcen
„My się nauki nie boimy, dlatego świetnie się bawimy”
W ramach innowacji pedagogicznej w dniu 16 października 2024 r. uczniowie klasy 4a i 4b wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Zegarów Słonecznych w Jędrzejowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Biją słoneczne godziny w Jędrzejowie…” – słoneczny pomiar czasu. Jędrzejów słynie z jednej z największych na świecie kolekcji zegarów słonecznych. Rodzina Przypkowskich zgromadziła wyjątkowe przyrządy do mierzenia czasu za Słońca. Niektóre pokazują czas za pomocą cienia, inne – plamką światła, a niektóre nawet… strzelają. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowany jest taki zegar, jak działa oraz jak odczytać na nim godzinę. Mogli także zobaczyć jedną z największych na świecie kolekcji takich zegarów. Poza tym uczniowie zwiedzili także Muzeum, które oprócz licznych zegarów, posiada także wiele pamiątek po doktorze Feliksie Przypkowskim. Odwiedziliśmy jego mieszkanie mieszczące się w
Impreza plenerowa połączona z akcją promującą noszenie elementów odblaskowych
„Zabawnie, wesoło, odblaskowo” - pod takim hasłem odbyła się impreza plenerowa.
Żywa maskotka promowała elementy odblaskowe, uświadamiając i ukazując jak ważna jest kamizelka odblaskowa po zmroku. Dzieci doświadczyły co daje odblask, szukając maskotki w kamizelce odblaskowej wieczorową porą. Pan Maskotka podczas imprezy rozdawał uczestnikom kamizelki odblaskowe, które zapewniły im bezpieczny powrót do domu późnym wieczorem po zakończonej imprezie.
Spektakl „Bajka o dzielnym Szewczyku”
18 października 2024 r. uczniowie klas I-III wybrali się do Kazimierzy Wielkiej na wspaniały spektakl pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku” przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie było bardzo interesujące. Towarzyszyła mu ciekawa muzyka i efekty specjalne, a akcja rozgrywała się w tajemniczej, barwnej scenerii. Dzieci śledziły losy biednego i dzielnego Szewczyka oraz dowiedziały się, że dobroć i odwaga przezwyciężają zło i przynoszą szczęście. Doskonała gra aktorów, piękna scenografia, kolorowe kostiumy oraz iluminacje świetlne sprawiły, że dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie. Bardzo chętnie także pomagały zabawnemu Francuzowi i Szewczykowi w poszukiwaniach księżniczki Mortadeli. Młodzi widzowie dali się porwać magii teatralnego świata i na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Odblaskowe spotkanie ze strażakami i ratownikami medycznymi
W dniu 21.10.2024 r. uczniowie klas 3a i 3b pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Strażacy oraz ratownicy medyczni w ciekawy sposób nakreślili swoją pracę, a także zaprezentowali sprzęt, który służy do udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło rownież tematu bezpieczenstwa oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia edukacyjne.
Święto Edukacji Narodowej
111 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrali dyrektor Edyta Król, Burmistrz Miasta i Gminy Książ Wielki Marek Płonczyński oraz Rada Rodziców. Złożyli oni serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM W RAMACH PROGRAMU „ODBLASKOWA SZKOŁA”
W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w ramach programu „Odblaskowa Szkoła”.
W konkursie brali udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej.
Celem konkursu było:
1. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.
ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK
3015 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.
W tym dniu dzieci w grupach rozmawiały z nauczycielkami na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne promujące mycie rąk. Wykonywały eksperyment pt. „Dlaczego warto myć ręce?”, po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła.
Światowy Dzień Mycia Rąk d
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychLogowanie