• ODBLASKOWA SZKOŁA

          • Kolejnym działaniem konkursowym "Odblaskowa szkoła" była wizyta uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Urzędzie Miasta i Gminy na sesji zorganizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Książ Wielki. Uczniowie występem artystycznym przypomnieli konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

          • #SzkołaPamięta

          • W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W jej ramach podejmowane są inicjatywy mające na celu uczczenie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.  W ramach akcji uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią A. Plutą i uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej pod opieką pani M. Rosół odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zaświecili znicze na mogiłach bohaterów walk o wolność oraz na grobie znanego artysty, Stefana Żechowskiego (patrona Gimnazjum w Książu Wielkim).

          • SUKCES W MIECHOWSKIM KONKURSIE POEZJI, PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ ,,WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ’’

          • 27 października 2023 roku w Miechowskim Domu Kultury zorganizowano Konkurs Poezji Patriotycznej oraz Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły. Reprezentanci zostali wytypowani podczas eliminacji klasowych, a opiekę nad szkolną reprezentacją sprawowały panie – Justyna Rosół oraz Monika Łabęcka. Naszą szkołę w Konkursie Poezji Patriotycznej reprezentowały: Hanna Jodłowska (klasa IV), Kinga Tkaczewska (klasa V), Barbara Kulig (klasa VI) oraz Zofia Jodłowska (klasa VII). Natomiast w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej wzięli udział: Emilka Kasprzyk (klasa IIIa), Nadia Włosak (klasa IIIa), Małgorzata Janus (klasa IV), Emilia Skiba (klasa V), Martyna Daszyńska (klasa V), Nikola Jurczak (klasa VI), Marcel Oczkowicz (klasa VI), Laura Kasprzyk (klasa VI), Karolina Walczyńska (klasa VI), Oliwia Michta (klasa VII ), Julia Grojec (klasa VIII).

            Uczniowie wspaniale się zaprezentowali, pokazując swe umiejętności wokalne i recytatorskie. Brano pod uwagę: dobór repertuaru, dykcję, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny, poprawność oraz ekspresję wypowiedzi, kulturę słowa, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji, a także muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

            Pierwsze miejsce w Konkursie Poezji Patriotycznej zajęła Kinga Tkaczewska, która wygłosiła wiersz ,,Pieśń o fladze’’ K. I. Gałczyńskiego i swoim występem zdobyła sobie wielkie uznanie wśród jury. To nie jedyny sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim. Zofia Jodłowska zajęła III miejsce za piękne i nastrojowe wygłoszenie ,,Gawędy o miłości ziemi ojczystej’’ Wisławy Szymborskiej. Gratulacje należą się także Barbarze Kulig, która wygłosiła wiersz ,,Polacy’’ K. K. Baczyńskiego i Hannie Jodłowskiej za recytację utworu M. Konopnickiej ,,Pieśń o domu’’. Obie uczennice zostały nagrodzone za swój występ wyróżnieniami.

            Natomiast w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pierwsze miejsce w kategorii 5-6 klasa zajęła Emilia Skiba śpiewając pieśń - „Nie idź na wojnę”, drugie miejsce zajął Marcel Oczkowicz piosenką - „Dziś idę walczyć mamo!”, a w kategorii klasy 7-8 wyróżnienie zdobyła Oliwia Michta.

            Z tej okazji gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, a wszystkim młodym artystom, którzy wzięli udział w konkursie,  życzymy dalszych sukcesów!

          • PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

          • 24 października 2023r., przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, przedszkolaki z grupy „Zielone Żabki” wybrały się na pobliski cmentarz parafialny. Dzieci z Paniami zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas I i II Wojny Światowej.

          • NOMINACJA

          • Drodzy Rodzice,

            Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało nominację do nagrody PRZEDSZKOLE ROKU 2023 organizowanego dla placówek edukacyjnych przyjaznych dzieciom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego 2023, który w naszym województwie prowadzi „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski”.

            Bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy do głosowania na naszą placówkę.

            Wszelkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/przedszkole-roku

            Głosowanie będzie trwać do czwartku, 23 listopada 2023r. do godz. 20:30. 

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniu 19 października 2023 r.  uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzili Łazienki Królewskie, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Zobaczyli Pałac na Wyspie, Teatr Królewski, Pałac Myślewicki, Biały Dom, Ogród Królewski, Ogród Romantyczny i Ogród Modernistyczny, a także Belweder.

            Następną atrakcją było obejrzenie nowoczesnej Warszawy oraz Pałacu Kultury i Nauki. Później udali się na spacer po Starówce, w trakcie którego zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy. Uczniowie odwiedzili Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki Warszawskiej, herbowym godłem Warszawy. Zobaczyli pozostałości murów obronnych Warszawy, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, bazylikę  św. Jana Chrzciciela i kościół św. Anny.

            Po długim spacerze uliczkami Warszawy dzieci udały się do Zamku Królewskiego. Tam zwiedziły królewskie apartamenty, Salę Tronową, zobaczyły oryginalne obrazy Jana Matejki oraz płótna Bernarda Bellotta, Salę Senatorską i wiele innych ciekawych zabytków.

            Młodym turystom sprzyjała piękna jesienna aura.

            Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci. 

          • Odblaskowe spotkanie z seniorami

          • Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z seniorami MŁODZI DUCHEM pod hasłem "SENIORZY ŚWIECĄ PRZYKŁADEM". Spotkanie zrealizowane zostało w ramach akcji: Odblaskowa Szkoła. Uczniowie przedstawili ważne informacje o konieczności noszenia odblasków, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Miechowie po prelekcji wręczyli odblaski zgromadzonym gościom. Kończąc spotkanie udaliśmy się wszyscy na spacer ulicami Książa Wielkiego oczywiście w odblaskach oraz asyście policji. Opiekunami dzisiejszego wydarzenia byli opiekunowie Zespołu Muzycznego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.

          • Sztuka teatralna pt. „Orlątko”

          • Uczniowie klas pierwszych i drugich gościli dn. 12.10.2023r. w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, gdzie wystawiano spektakl pt.,,Orlątko”. To bardzo ciekawa opowieść o tematyce patriotycznej, która nie tylko bawi, ale i uczy. Dzieci zachęcone przez aktorów, aktywnie uczestniczyły w widowisku. Wspólne klaskanie, maszerowanie, śpiewanie oraz dużo śmiechu to przepis na świetną zabawę.
            Po spektaklu uczniowie spacerowali po parku. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Wszyscy korzystali z uroków pięknej polskiej jesieni.

          • "WRÓŻKA ZĘBUSZKA"

          • 17 października, we wtorek po raz kolejny zawitało do naszego przedszkola Objazdowe Kino. Tym razem przedszkolaki mogły obejrzeć na dużym ekranie pełną ciepła, humoru i magii opowieść o sympatycznej wróżce o imieniu Violetta, która szkoli się, aby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo swoich szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to fioletowe kwiaty.

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała dyrekcję, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, zgromadzonych uczniów i przedszkolaków oraz zaproszonych gości.
            Swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy, uczniowie klas drugich, czwartej, piątej i szóstej wyrazili poprzez program artystyczny, który ukazał humorystyczne sytuacje z życia szkoły, nauczycieli i uczniów. Zabawny i pełen oryginalnych tekstów program wprowadził wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój.
            W części oficjalnej głos zabrał burmistrz Pan Marek Szopa składając życzenia i wręczając nagrodę burmistrza oraz dyrektor szkoły Pani Edyta Król, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i przekazała nauczycielom nagrody dyrektora. Przedstawiciel Rady Rodziców wyraził swój szacunek do pracy pedagoga życząc wytrwałości i siły. Samorząd Uczniowski reprezentując wszystkich uczniów szkoły dołączył się do życzeń i podarował bukiety kwiatów i wdzięczne upominki.
            Wszyscy zgromadzeni z uśmiechem na twarzy kontynuowali świętowanie tego radosnego dnia w swoich klasach.

          • Tydzień kodowania

          • W dniach 9-14 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach poświęconych kodowaniu i programowaniu.
            Uczniowie klas I-III na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i zajęciach świetlicowych wykonywali zadania, dzięki którym rozwijali logiczne myślenie, zadaniowe podejście do różnych problemów oraz umiejętność pracy zespołowej. W klasie V i VI na zajęciach rozwijających z matematyki uczniowie rozwiązywali zadania z kodowania na kartach pracy. Zajęcia te miały charakter ćwiczeń, które będzie można wykorzystać także w przyszłości do programowania.
            Nauka kodowania była świetną zabawą i sprawiła wszystkim dużo radości.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

          • 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Z okazji tego święta 16 października, w poniedziałek, w grupie Zielone Żabki odbyły się zajęcia, których celem było uświadomienie naszym najmłodszym przedszkolakom jak ważne znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Dzieci  zapoznały się ze schematem prawidłowego mycia rąk a następnie ćwiczyły tę czynność w naszej przedszkolnej łazience.

            Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie Stokrotki

          • DZIEŃ DRZEWA W GRUPIE ZIELONE ŻABKI

          • Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Z okazji tego święta odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grupy Zielone Żabki wysłuchały opowiadania „W lesie”, poznały rodzaje drzew, ich budowę a także znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki wykonały prace plastyczną „Jesienne drzewo” a na koniec udały się z wizytą do zabytkowej lipy, która rośnie obok naszego kościoła.

            DZIEŃ DRZEWA W GRUPIE STOKROTEK

          • Dzień Drzewa

          • Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października.
            To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. Jego celem jest wspólne sadzenie drzewek oraz zachęcanie innych do sadzenia drzew, zwłaszcza w miejscu, w którym żyją. Dzięki tej akcji rośnie w Polsce coraz więcej drzew.
            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z kl. 1-3 aktywnie włączyli się w obchody  tego ekologicznego  święta i wspólnie z wychowawcami, posadzili  na terenie szkoły młode drzewa oraz wykonali prace plastyczne - "Jesienne drzewo".
            Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.
            Drzewa, nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

          • ODBLASKOWY RAJD ROWEROWY

          • Uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w "ODBLASKOWYM RAJDZIE ROWEROWYM". Już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego "odblaskowy"? Na to pytanie już znamy odpowiedź: Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła". Celem konkursu jest min. zwiększenie aktywności społeczności szkół podstawowych, lokalnych władz i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe bezpiecznie pokonali wyznaczoną trasę rajdu rowerowego, pokazując innym jak należy zachować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

          • Zdrowe śniadanie

          • W ramach profilaktyki zdrowego odżywiania klasy 2a i 2b przygotowały własne kanapki. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest śniadanie, co należy jeść, żeby być zdrowym i pełnym energi. To był bardzo smaczny dzień.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy, aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano niespodzianki. Nie obyło się też od pysznej przekąski, którą koleżanki zamówiły swoim chłopcom. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła indywidualnie. Podkreśleniem ważności tego dnia był szczególny ubiór w kolorze niebieskim i tu uczniowie nie zawiedli. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała również upominki dla wszystkich naszych Panów pracujących w szkole. Wszystkim Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

                                                                                                                                 Samorząd Uczniowski
             

             

             

          • Bieg charytatywny

          • 29.09.2023r. Szkolne Koło Wolontariatu, działające w ZSP w Książu Wielkim zorganizowało dla klas I-IV bieg charytatywny w piżamach, w ramach III Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia PIŻAMY pod hasłem: „OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA”. Wiemy, że pomaganie uskrzydla i o tym mogli przekonać się nasi uczestnicy biegu, zgłaszając się do udziału w akcji wpłacali symboliczne 5 zł do onkoskarbonki. Zebrane środki w całości będą wsparciem dla dzieci na oddziałach onkologii. W tym roku z zebranych pieniędzy ma zostać wybudowane magiczne i bajkowe Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii dla onkodzieci.
            W naszym biegu brali udział nie tylko uczniowie, ale także ich rodziny. Ten dzień uswietniły zabawy przy muzyce, bańki mydlane, dmuchane baloniki, a także malowanie. Wokół nas są jeszcze ludzie o dobrych sercach, którzy dają siłę do takich działań. Szkolne Koło Wolontariatu z ceałego serca dziękuj
            ♥️♥️♥️♥️

             

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ZIELONE ŻABKI

          • 30 września obchodzimy szczególne święto czyli Dzień Chłopaka, dlatego 29 września w piątek wszystkie dziewczynki z grupy Zielone Żabki zaśpiewały swoim kolegom uroczyste „Sto lat” a potem wręczyły własnoręcznie wykonane kolorowe prace plastyczne i drobne upominki.

            Wszystkich chłopcom jeszcze raz: przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!!!

          • DZIEŃ JABŁKA W GRUPIE ZIELONE ŻABKI   

          • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

            a jako przekąska niezwykle sycące...

            Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

            Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

            28 września Zielone Żabki obchodziły Dzień Jabłka. Były piosenki, wiersze, opowiadania i wspólne zabawy oczywiście wszystko o jabłkach i z jabłkami. Dzieci dowiedziały się jakie zalety dla naszego zdrowia ma jedzenie jabłek i co można z nich zrobić, wykonały piękną pracę plastyczną, a na koniec z ogromnym smakiem zajadały jabłuszka.

             

            DZIEŃ JABŁKA W GRUPIE STOKROTEK  

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim, Książ Wielki ul. Reja 4
        • (41) 3838011
        • 32-210 Książ Wielki, ul. Reja 4 32-210 Książ Wielki Poland
        • Administratorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim (ul. Reja 4, 32-210 Książ Wielki, nr tel.: 41 38 38 011, adres e-mail: spksiaz@op.pl). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
      • Logowanie