• W drogę! Po własny los… Pożegnanie absolwentów 2021/2022

          •  W tym dniu życzenia łączą się

            Jak kwiaty w wielobarwny bukiet.

            I płyną do tych, którzy uczą nas

            Jak wspinać się na szczyt przeznaczenia.

             

            W drogę! Po własny los… Pożegnanie absolwentów 2021/2022


            24 czerwca 2022 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim oficjalnie i niezwykle uroczyście zakończyli kolejny rok szkolny. Po mszy w kościele w auli szkolnej zgromadzili się Dyrekcja oraz zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pani Dyrektor Edyta Sychowska wręczyła świadectwa i dyplomy uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, a także zachowaniu. Nagrody przyznano również za wysoką frekwencję. Następnie miało miejsce pożegnanie klas ósmych. Absolwenci, pod kierunkiem wychowawców: pani Joanny Wiorek oraz pani Agnieszki Pluty, przygotowali wzruszający program artystyczny, którym żegnali szkolne mury. Niespodzianką dla absolwentów była prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawców. Uczniowie mogli obejrzeć, jak wyglądały ich pierwsze kroki w murach naszej szkoły.  Nie obyło się bez łez wzruszenia. Swych starszych kolegów pożegnali także uczniowie klasy siódmej, przygotowując dla nich krótki występ artystyczny. Wręczyli oni swym koleżankom i kolegom z klas ósmych pamiątkowe zdjęcia.

             

            Absolwentom życzymy  mnóstwa sukcesów oraz wiary w swoje możliwości, a także wytrwałości i wiele radości na dalszych etapach edukacji. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, wielu miłych wrażeń i cudownej pogody. Niech to będzie czas na nabranie siły i energii na nadchodzący nowy rok szkolny! 

          • Chęciny, Chrusty, Zagnańsk-wycieczka klas IV i V

          • Uczniowie klas 4 i 5 wraz z nauczycielami p. E. Bałazy, p. M. Lewantowicz i p. U. Szumerowską w poniedziałek 20 czerwca pojechali na wycieczkę obejmującą trasę: Chęciny-Chrusty-Zagnańsk.

            W Chęcinach przy akompaniamencie muzyki średniowiecznej uczniowie zwiedzali ruiny zamku. Z widokowych baszt podziwiali piękną panoramę najstarszych gór w Polsce - Gór Świętokrzyskich.

            Z Chęcin udali się do Chrustów, gdzie w Kompleksie Świętokrzyska Polana odwiedzili Oceanikę i Park Miniatur.

            Prapłaziec, pirania, błazenek, rozgwiazdy oraz mnóstwo innych gatunków wodnych zwierząt uczniowie mogli podziwiać w wielkich akwariach w Oceanice. Wysłuchali także licznych ciekawostek dotyczących wodnych stworzeń z różnych kontynentów.

            W Parku Miniatur wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć 20 najważniejszych obiektów regionu zaprezentowanych w skali 1:20. 

            Kolejnym punktem wycieczki był Zagnańsk, gdzie czwarto i piątoklasiści oglądali Króla Puszczy Świętokrzyskiej-Dąb Bartek. To okazałe, długowieczne drzewo zrobiło niemałe wrażenie na wszystkich uczestnikach wyprawy. Podczas wycieczki nie zabrakło słońca i oczywiście miłej zabawy. 

             

          • W MUZEUM

          • 15 czerwca przedszkolaki z grup "Motylki" i "Słoneczka" wybrały się na wycieczkę autokarową do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

            Dzieci miały okazję zobaczyć zbiór setek zegarów i przyrządów służących do mierzenia czasu zgromadzonych w wyjątkowych wnętrzach muzeum a także spacerować po "Ogrodzie Czasu", gdzie wśród oczek wodnych i pięknej zieleni ukryły się znaki zodiaku i słoneczne zegary.

            Dodatkową atrakcją wycieczki była chwila zabawy na placu zabaw w miejskim parku.

          • Magiczna stolica-wycieczka do Warszawy

          • W dniach 9-10 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

            Pierwszego dnia udało się zwiedzić Muzeum Łazienki Królewskie, nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Podziwialiśmy klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Odwiedziliśmy takie perły europejskiej architektury jak: Pałac na Wyspie,  Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnych, Galerię Rzeźby Polskiej z pracami niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX w. do połowy XX w., a także Teatr Królewski, Pałac Myślewicki oraz Biały Dom. W ogrodach Łazienek podziwialiśmy Ogród Królewski, Ogród Romantyczny i Ogród Modernistyczny, a także Belweder.

            Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. To prawdziwy raj dla miłośników nauki w każdym wieku. Całe popołudnie odkrywaliśmy tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, świetnie się przy tym bawiąc. Pomiędzy tymi punktami programu udało nam się spędzić kilka miłych chwil nad Wisłą i zwiedzić ogród na dachu CNK, skąd mieliśmy wspaniały widok na Stadion Narodowy.

            Po tych atrakcjach pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania - Hostelu Lwowska. Tam po odświeżeniu się zjedliśmy kolację. Czekała na nas jeszcze jedna atrakcja - nocny spacer po Starówce, w trakcie którego zobaczyliśmy m.in. Pałac Kultury i Nauki.

            Następnego dnia zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy.  Mieliśmy okazję podziwiać  wnętrze Zamku Królewskiego. Tam obejrzeliśmy  królewskie apartamenty oraz Salę Tronową, a także oryginalne obrazy Jana Matejki oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy. Zobaczyliśmy też Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie.

            Po odwiedzeniu Zamku Królewskiego przez kilka godzin poznawaliśmy historię naszej stolicy, zwiedzając zabytki Starego Miasta. Odwiedziliśmy Rynek Starego Miasta z  pomnikiem Syrenki Warszawskiej, herbowym godłem Warszawy. Zobaczyliśmy pozostałości murów obronnych Warszawy, Barbakan, pozostałości murów getta warszawskiego, Katedrę Św. Jana, pomnik Małego Powstańca oraz wiele innych cennych zabytków. Zmęczeni długim spacerem wśród urokliwych kamieniczek wróciliśmy pod Zamek Królewski i tam w restauracji ,,Literatka” zjedliśmy smaczny obiad.

            Wycieczka odbyła się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Spędzamy czas z głową. Nie dajemy się nałogom!’’. Jej celem jest ochrona uczniów przed rozpoczęciem zażywania alkoholu, kształtowanie nawyków właściwego spędzania czasu wolnego oraz wyrównanie szans edukacyjnych. Pamiętaliśmy więc o korzyściach płynących  z konstruktywnego sposobu spędzania czasu. Poznawaliśmy zalety płynące z wycieczek, kontaktów ze sztuką, poznania historii narodu, a także moc nauki.

            Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

             

          • DZIEŃ RODZINY

          • „Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę”

            (Sophia Loren)

            10 czerwca 2022r. po dwóch latach przerwy mogliśmy spotkać się w naszej auli by wspólnie świętować Dzień Rodziny. W słowno-muzycznym montażu przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wyjątkowo wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców.  Święto Rodziny zakończyło się wręczeniem własnoręcznie wykonanych przez dzieci laurek.

            Dziękujemy za ten dzień małym aktorom, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

          • KONKURS Z OKAZJI DNIA MATKI–„ŻYCZENIA DLA MAMY”

          • Dnia 08.06.2022 wręczone zostały dyplomy i drobne upominki dla uczniów klas I–III biorących udział w konkursie na najładniejsze życzenia dla mamy z okazji Dnia Matki. Życzenia napisane przez dzieci wykorzystane zostały w prezentacji multimedialnej, będącej tłem podczas akademii szkolnej z okazji Dnia Matki.

            W konkursie udział wzięli:

            kl. Ia: Emilia Kasprzyk, Marcel Pazera, Eryk Pazera

            kl. Ib: Amelia Wróblewska, Justyna Knapik, Lena Suma, Gabriela Milewska, Maria Ocieczek

            kl. II: Filip Szczerba, Emilia Bobak, Milena Ptak, Katarzyna Knapik

            kl. III: Emilia Skiba, Weronika Otfinowska

            Organizator konkursu: p.Magdalena Szyniec wychowawca kl.III

          • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA 2022

          • Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa, który obchodzony jest co roku 31 maja, w naszej szkole zorganizowany został konkurs profilaktyczny dla klas I - III pt. „MAMO, TATO NIE PIJ! NIE PAL!. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej promującej hasło „Rodzina bez nałogów” oraz zachęcającej do zdrowego stylu życia wolnego od używek.

            Wyniki konkursu:

             I miejsce – Lena Suma kl. Ib

            II miejsce – Mateusz Daszyński kl. III

            III miejsce – Wiktoria Pagór kl. III

            Wyróżnienie: Marcel Pazera kl. Ia, Eryk Pazera kl. Ia

            Z kolei uczniowie starszych klas zapoznali się z materiałami edukacyjnymi WHO dotyczącymi najważniejszych założeń tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, który w tym roku  obchodzony jest pod   hasłem: „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”.

            W/w działania są rozszerzeniem programu edukacyjnego z zakresu profilaktyki palenia  tytoniu „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”, realizowanego w naszej szkole.

            Koordynator programu: pedagog szkolny M. Łabęcka

          • DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE "SŁONECZKA"

          • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy "Słoneczka" udały się do restauracji „Zameczek. Aromat i Smak”. Dzieci najpierw zwiedziły pomieszczenia restauracji, gdzie z bliska miały okazję poznać pracę kucharza i kelnera. Nauczyły się nakrywać do stołu i dowiedziały jak należy się przy nim zachować. Duże wrażenie na przedszkolakach wywarły apartamenty i pięknie zdobione sale hotelowe. Najwięcej radości sprawił im jednak kącik zabaw dla dzieci. Na koniec wszyscy otrzymali poczęstunek. Zachwycone przedszkolaki podziękowały za gościnę i wróciły do przedszkola, gdzie czekał na nich jeszcze jeden poczęstunek, ufundowane przez rodziców upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim, Książ Wielki ul. Reja 4
        • (41) 3838011
        • 32-210 Książ Wielki, ul. Reja 4 32-210 Książ Wielki Poland
        • Administratorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim (ul. Reja 4, 32-210 Książ Wielki, nr tel.: 41 38 38 011, adres e-mail: spksiaz@op.pl). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
      • Logowanie