• Lekcja historii. Makiety średniowiecznych grodów.

          • W ramach lekcji historii z panią Moniką Wojtyrą, klasa V miała za zadanie wykonać makiety średniowiecznych grodów.

            Głównym celem zadania było zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu historii Polski wczesnego średniowiecza, promowanie zdolności manualnych i wyobraźni oraz włączenie rodziców do wspólnej, twórczej pracy. Na lekcji historii omówione zostały funkcje, znaczenie oraz zajęcia ludzi zamieszkujących średniowieczne grody i podgrodzia.

            Uczniowie we współpracy z rodzicami, po zdobyciu niezbędnej wiedzy wykonali makiety w domu, wykorzystując kartony, patyki, farby, liście, plastelinę i dużo wyobraźni. Makiety wykonane zostały nie tylko pomysłowo i estetycznie, lecz również zgodnie z prawdą historyczną.

            Serdecznie dziękuję Rodzicom za wsparcie uczniów w realizacji zadania.

          • Spektakl "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?"

          • W poniedziałek 12 czerwca gościliśmy u nas aktorów z Teatru Profilaktyki i Edukacji MASKA w Krakowie, którzy w swoim spektaklu pt.: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery" promowali czytelnictwo. Celem widowiska było zachęcanie dzieci do czytania książek a także przypomnienie, że czytając książki ćwiczymy umiejętność czytania, zdobywamy wiedzę, wzbogacamy słownictwo i kształtujemy wyobraźnię. W trakcie przedstawienia artyści starali się angażować dzieci z przedszkola i młodszych klas Szkoły Podstawowej do aktywnego udziału w spektaklu. Na koniec wszyscy zobowiązali się do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

            Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Książu Wielkim i Bibliotece Szkolnej za zorganizowanie tego wspaniałego spotkania z książką i teatrem.

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 29-30 maja uczniowie naszej szkoły z klas 6-8 wraz z opiekunami panią Grażyną Cież i p.  Martą Lewantowicz oraz p. Mariuszem Szumerowskim udali się na wycieczkę do Wrocławia.

            O godz. 10.00 spotkaliśmy się z przewodnikiem na Ostrowie Tumskim i przenieśliśmy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne Krzywej Wieży, Katedrę pw. Jana Chrzciciela. Naszą uwagę zwróciły krasnale wrocławskie, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta, jest ich 360 i każdy ma swoją historię. Następnie weszliśmy do Ogrodu Botanicznego. Kolejną atrakcją był rejs statkiem spacerowym po Odrze. Przepłynęliśmy przez Most Tumski i Wyspę Piasek docieramy do uroczego ogrodu Ossolineum . Wędrujemy po centrum Wrocławia podziwiamy Stare Jatki i Ratusz jeden najpiękniejszych w Europie.

            Na koniec udaliśmy się do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o wodzie min. multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele.

            Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania największej atrakcji miasta, seansu w Panoramie Racławickiej. Warto nadmienić , że jeden z jej uczestników Bartosz Głowacki pochodził z pobliskiej wsi Rzędowice , a same Racławice znajdują się niedaleko Miechowa. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, Pawilon Czterech Kopuł, Halę Stulecia, Wrocławskie Centrum Kongresowe. Dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy fontannie multimedialnej, odpoczywając słuchaliśmy utworów muzyki poważnej. Następnie udaliśmy się do ZOO, które jest najstarsze w Polsce. Największe wrażenie zrobiło Afrykarium, to unikatowy obiekt na skalę światową. Na koniec zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną.

            Warto nadmienić, że podczas wyjazdu realizowano program profilaktyczno– wychowawczy szkoły. Elementami profilaktyki zdrowotnej było upowszechnianie aktywnych form spędzania czasu wolnego, kształcenie postaw proekologicznych, poznawanie historii i zabytków Wrocławia. Wycieczka została częściowo sfinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Książa Wielkiego, Panu Markowi Szopie, za wsparcie finansowe naszej wycieczki.

          • Z WIZYTĄ W REMIZIE

          • W środę 7 czerwca przedszkolaki z grupy Słoneczka wybrały się w odwiedziny do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas wizyty dzieci mogły zapoznać się z zawodem strażaka. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichurę drzewa, zdejmują wystraszone koty z drzew, pomagają porzuconym pieskom a także łapią szerszenie. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie i wyposażenie jakim dysponuje nasza Ochotnicza Straż Pożarna. Przedszkolaki zwiedziły także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, kamizelkę ratunkową a także posiedzieć chwilę w wozie strażackim.

            Serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka.  

          • ALPAKI W PRZEDSZKOLU

          • 6 czerwca odwiedziły nasze przedszkole alpaki Karmel i Malibu. Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzętami terapeutycznymi o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale bardzo pozytywnie nastawione do dzieci. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat tych przemiłych zwierząt. Dzieci mogły do nich podejść, nakarmić je kawałkami marchewek, pogłaskać a nawet się do nich przytulić.

            Wszystkie przedszkolaki były zachwycone ich wizytą.

          • „Bezpieczny przedszkolak, bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantką

          • Dnia 07.06.2023 dzieci z najstarszych grup przedszkolnych („Biedroneczki”, „Słoneczka”) wzięły udział w spotkaniu z p.Lidią Kyzioł – policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

            Dzieci  dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Poznały wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Pani policjantka przypomniała dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i jak uniknąć ugryzienia psa, a także do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci utrwaliły też znajomość numerów alarmowych. Na koniec prowadząca przypomniała o konieczności noszenia odblasków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

            Na pamiątkę spotkania otrzymały elementy odblaskowe oraz kolorowanki tematyczne.

          • Wyjazd uczniów do Oświęcimia

          • Dzień 5 czerwca był dla uczniów klas 7 i 8 zarówno lekcją historii jak i momentem refleksji nad przeszłością. Wyruszyli oni do Auschwitz – Birkenau czyli Oświęcimia i Brzezinki pod opieką wychowawców p.Grażyny Cież i p.U. Szumerowskiej.

            Oświęcim. Czy wyjazd do tego miasta, w którym hitlerowcy (Niemcy, którym przewodził Adolf Hitler) założyli największy obóz zagłady, można nazwać wycieczką? To raczej rodzaj pielgrzymki, jeśli uświadomimy sobie, że odwiedzamy największy cmentarz świata. Cmentarz, na którym spoczywają prochy ponad 1,6 miliona ludzi zamordowanych przez Niemców. Nie tylko rozstrzelanych – to byłaby zbyt prosta śmierć – zagłodzonych, zagazowanych, poddawanych okrutnym eksperymentom medycznym. Ludzi różnych narodowości, przywożonych z całej Europy wagonami, w których wcześniej transportowano zwierzęta. Oświęcim – Brzezinka. Auschwitz – Birkenau. Obóz koncentracyjny – obóz zagłady dla Żydów, Polaków, Rosjan, Romów, Słowian. Okryty ponurą sławą unoszących się dymów z krematoryjnych kominów, gdzie dla zatarcia śladów zbrodni palono ciała zamordowanych. Dla Niemców to nie byli ludzie ani więźniowie – to były numery. Ponad 1,6 miliona Numerów pozbawionych życia.

            ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Nie możemy o tym zapomnieć…

             

          • Profilaktyczny konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia bez Papierosa

          • W dniach 29.05.2023 – 31.05.2023 w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat o tematyce antynikotynowej. Temat konkursu związany był z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem treści dotyczących wpływu palenia papierosów i e-papierosów na zdrowie człowieka, w tym biernego palenia oraz promowania zdrowego stylu życia bez używek. Przed przystąpieniem do wykonywania plakatów uczniowie zapoznali się z ulotkami antynikotynowymi, informującymi o skutkach uzależnienia od nikotyny, skutkach biernego palenia. Wysłuchali też krótkiej pogadanki na ten temat.

            Do konkursu przystąpiło 25 uczniów.

            Oto wyniki konkursu:

            I miejsce - Katarzyna Knapik kl.III

            II miejsce - Hanna Jodłowska kl.III

            III miejsce - Justyna Knapik kl.IIb, Jan Leśniak kl.IIa

            Wyróżnienie: Patryk Włodarski kl.IIa, Maja Piwowarczyk kl.IIa,

                                  Emilia Kasprzyk kl.IIa, Emilia Bobak kl.III

            Organizatorzy konkursu:  pedagog szkolny oraz nauczyciel świetlicy p. M. Rosół.

          • Piątoklasiści na zajęciach w Mobilnym Laboratorium Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to program edukacyjno-technologiczny realizowany w szkołach. 

            W dniu 2 czerwca 2023 r. uczniowie klasy V wzięli udział w wydarzeniu w ramach Programu Mobilne Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej w Pojałowicach. Piątoklasiści pod kierunkiem edukatorów uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem najnowszych technologii. Uczniowie dowiedzieli się czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku? Jak powstaje wydruk 3D? Czym jest sztuczna inteligencja? Do czego służą mikrokontrolery?

            Podczas zajęć uczniowie poznali ciekawe osobistości nauki i sztuki. Gra w której brali udział składała się z 7 baz. Zadaniem dzieci było rozwiązanie zadań i pomoc Robo-Pieskowi w zgromadzeniu dobrej energii na przyszłość. Uczniowie mieli okazję odwiedzić w trakcie gry różne punkty, a wśród nich:

            1. Kopernik — Gogle Wirtualnej Rzeczywistości,

            2. Łempicka — Sztuczna Inteligencja,

            3. Łukasiewicz — Klocki Lego,

            4. Skłodowska-Curie — pierwiastki,

            5. Lem — roboty Dash,

            6. Rejewski — szyfry,

            7. Hofmann — druk 3D.

            Interaktywne, pełne zabawy lekcje, wspierające rozwój kompetencji przyszłosci oraz kluczowych umiejetności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie bardzo podobały się naszym uczniom. Piątoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, w nagrodę otrzymali drobne upominki. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Książa Wielkiego.

            W ramach Programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła sprzęt: drukarka 3D, mikrokontrolery, nowoczesne lutownice, sprzęt do ngrań audiowizualnych, narzędzia i wyposażenie pracowni technicznej, roboty. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany podczas lekcji z różnych przedmiotów.

             

             

             

             

          • Karta rowerowa w Dzień Dziecka

          • W Dzień Dziecka uczniowie z klasy IV zdali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Piękna pogoda sprzyjała młodym rowerzystom. Chętni do uzyskania tego ważnego dokumentu wykazali się umiejętnością prowadzenia roweru na boisku szkolnym.

            Uczniowie ci zdali tydzień wcześniej egzamin teoretyczny, składający się z 25 pytań. Aby wynik był pozytywny,  musieli wykonać poprawnie aż 90% manewrów i nie stwarzać zagrożenia dla ruchu drogowego.

            Pokonanie placu manewrowego okazało dla dzieci świetną zabawą. Wśród wykonywanych manewrów znalazły się:

            - slalom między pachołkami - tzw. żmijka,

            - zmiana kierunku jazdy - tzw. ósemka,

            - przejazd  po wyznaczonej prostej - tzw. rynna,

            - omijanie przeszkody  na drodze,

            - jazda po łuku,

            - zatrzymanie  w wyznaczonym miejscu.

            Warto zadbać, aby zdobyć ten dokument, ponieważ dzieci po ukończeniu 10 roku życia mogą same poruszać się po drodze publicznej, ale muszą mieć przy sobie kartę rowerową.

            Młodym rowerzystom gratulujemy sukcesu!

             


             

          • DZIEŃ RODZINY

          • "R – jak radość, O – jak opieka,

            D – jak dobranoc, gdy zamyka się dziecka powieka.

            Z – jak zaufanie, I – jak integracja,

            N – jak nadzieja, że w tym roku zaszalejemy znów na wakacjach.

            A – jak alfa, bo od niej się wszystko zaczyna,

            dlatego tak ważna w życiu każdego jest RODZINA". 

                                                                       (A. Bober)

             

            Dzień Rodziny to jedno ze świąt od dawna wpisane do naszego przedszkolnego kalendarza. W tym roku  przypadła mu data 2 czerwca. Tego dnia każdy przedszkolak z naszego przedszkola postanowił uczcić swoją mamę i swojego tatę a także pozostałych przybyłych na tę uroczystość członków rodziny demonstrując zdobyte w ciągu całego przedszkolnego roku umiejętności. W specjalnie przygotowanym na ten szczególny dzień programie artystycznym dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce a na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. Sądząc po brawach chyba się podobało. Bardzo się cieszymy i jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

             

          • Dzień Dziecka w klasach I - III

          • Jest wiele dni, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się dziwić, skoro w tym dniu w szkołach organizowane są super atrakcje i zabawy. W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Książu Wielkim dzięki sponsorom: Urzędowi Miasta i Gminy Książ Wielki oraz Radzie Rodziców, a także współpracy Dyrekcji i Nauczycieli dzień ten był pełen wrażeń, sportowych emocji, świetnej zabawy i smacznej kiełbaski z grilla. Nie zabrakło tego co dzieci lubią najbardziej, czyli waty cukrowej. Apetyt dopisywał tak jak pogoda, więc spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu, z dala od szkolnych ławek było dla wszystkich przyjemnością. Wokół budynku szkolnego działo się bardzo wiele! Nauczyciele i wychowawcy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli się wykazać. Odbyły się zawody sportowe, przeciąganie liny, gra w „dwa ognie”. Nie zabrakło też dobrej muzyki i baniek mydlanych. Było głośno, radośnie i pysznie! Uczniowie byli zadowoleni i żałowali, że taki dzień jest tylko raz w roku.

          • DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

          • DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci te małe i te duże. To dzień pełen radości, zabawy, niespodzianek i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z kolorową chustą, ciekawe zajęcia z ogromnym pluszowym misiem, przygotowane przez rodziców upominki, cukrowa wata i inne pyszności.

            To był wspaniały dzień!!!

          • Tobie Mamo... - Dzień Matki w Szkole Podstawowej

          • W ostatni dzień maja w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Dnia Matki. Z tej okazji uczniowie klasy V podczas zebrania rodziców wystąpili w koncercie życzeń dla wszystkich Mam przygotowanym przez nich samych pod kierunkiem nauczycieli p. E. Bałazy i p. U. Szumerowskiej. Piątoklasiści przygotowali piosenki i wiersze oraz taneczną niespodziankę - walc do muzyki z filmu "Noce i dnie". Koncert prowadzili uczniowie: Barbara Kulig i Mateusz Chabasiewicz. Piosenki "Moja matko ja wiem", "A ja wolę moją mamę", "Tyle słońca w całym mieście", " Chodź, pomaluj mój świat", "Tobie Mamo", "Konik na biegunach", "Nie ma jak u mamy", pięknie wybrzmiały w wykonaniu uczniów: Marcela Oczkowicza, Kingi Otak, Karoliny Walczyńskiej, Laury Kasprzyk, Jana Gacka, Julii Grojec, Jana Iwańskiego. Uczniowie wierszem i piosenką złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom, podziękowali za serce, miłość, opiekę i trud wychowania młodego człowieka, a walc w wykonaniu początkujących tancerzy uświetnił uroczystość. 

          • Podziękowanie dla ZSP w Książu Wielkim za wsparcie dla Rodaków na Ukrainie

          • Dziś do naszej szkoły dotarło podziękowanie za wsparcie jakiego udzieliliśmy naszym Rodakom na Ukrainie w ramach zorganizowanej w szkole akcji charytatywnej „Solidarni z Ukrainą”, która odbyła się w marcu 2023.

            Cieszymy się, że zebrane przez nas dary przyniosły realne wsparcie dla polskich rodzin i wywołały uśmiech na ich twarzach.

          • Szlakiem narodowego dziedzictwa kulturowego – Zamek Krzyżtopór, Sandomierz, Baranów Sandomierski

          • 17 maja dla uczniów klasy czwartej i piątej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim był momentem długo wyczekiwanym, gdyż tego dnia wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Sandomierza.

            O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Przewodnik oprowadził uczniów po malowniczych ruinach zamku, który przed powstaniem Wersalu był największą rezydencją nowożytną w Europie. Niestety pełnią swojej świetności cieszył się zaledwie przez jedenaście lat. Jednak pozostałości po wspaniałym niegdyś pałacu nadal robią na zwiedzających ogromne wrażenie. Nie obyło się  zatem bez pamiątkowych zdjęć i zakupu pamiątek.

            Od godziny 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie Sandomierza. Po zjedzeniu przekąsek uczniowie i ich opiekunowie, panie Elżbieta Bałazy oraz Agnieszka Pluta oraz pan Mariusz Szumerowski, mogli zacząć odkrywać piękno tego urokliwego miasteczka. Mimo niesprzyjającej auty wszystkim dopisywały humory. Grupa przeszła trasę zwaną ,,Szlak legend, tajemniczych historii, skarbów, pomników i rezerwatów przyrody’’. Zwiedzanie zaczęło się od spaceru po Starym Mieście, gdzie nasza grupa obejrzała ratusz, zabytkowe kamieniczki, katedrę oraz Dom Długosza. Uczniowie weszli również na taras widokowy na gotyckiej Bramie Opatowskiej, a także przeszli podziemną trasą turystyczną. Jedną z atrakcji przygotowaną dla małych odkrywców był rejs statkiem, podczas którego dzieci mogły podziwiać spowite w deszczu Góry Pieprzowe. Następnie grupa udała się na obiad do restauracji Flisak, a później do Domu Wycieczkowego ’’Turysta’’ na nocleg. Kolejnego dnia uczniowie zwiedzili piękny Zamek w Baranowie Sandomierskim, najwytworniejszy spośród zamków historycznych ziemi sandomierskiej. Mieli okazję zobaczyć m. in. arkadowy dziedziniec, secesyjną kaplicę czy historyczne wnętrza zamku oraz wystawy stałe. Wzięli również udział w warsztatach heraldycznych, a na koniec zjedli obiad w zamkowej restauracji.

            Wycieczka szlakiem narodowego dziedzictwa kulturowego zakończyła się późnym popołudniem. Młodych podróżników – zmęczonych, ale zadowolonych – odebrali czekający już na nich na placu szkolnym rodzice.

            Na końcu warto wspomnieć, że celem wyjazdu było nie tylko poznanie zabytków Sandomierza i okolic, ale także upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu ziemi sandomierskiej. Podczas wycieczki realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy zatwierdzony przez dyrektora szkoły. W ramach profilaktyki zdrowotnej i antyalkoholowej przeprowadzono zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wykonali plakaty o tej właśnie tematyce. Wycieczka została częściowo sfinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Książa Wielkiego, Panu Markowi Szopie, za wsparcie finansowe naszej wycieczki.

             

          • Gminne uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Święta Strażaków

          • 3 maja 2023 roku w Książu Małym odprawiona została uroczysta msza święta sprawowana w intencji Ojczyzny oraz Strażaków Gminy Książ Wielki. Po mszy świętej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą św. Floriana. Na uroczystości pojawiły się także poczty sztandarowe. Zespół Szkolny –Przedszkolny w Książu Wielkim reprezentowała pani Dyrektor Edyta Sychowska oraz poczet sztandarowy pod opieką pani Agnieszki Pluty.

          • Święto Konstytucji 3 maja "WITAJ MAJ, PIĘKNY MAJ, U POLAKÓW BŁOGI RAJ..."

          • Święto Konstytucji 3 maja uczciliśmy w naszej szkole 28.04.2023 r. uroczystym apelem. W krótkim przedstawieniu zespół szkolny  przypomniały czas i okoliczności ogłoszenia tego najważniejszego dla każdego narodu dokumentu. Celem uroczystości było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia przynależności do narodu. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

            To już kolejny występ naszego szkolnego zespołu, który został utworzony we wrześniu 2022/2023 roku szkolnego. Osoby należące do zespołu godnie reprezentują naszą szkołę w różnych uroczystościach wewnątrzszkolnych, a także w placówkach z nią współpracujących, które odwiedzaliśmy w ostatnim czasie. Uczestniczyliśmy w adoracji Grobu Bożego w okresie wielkanocnym. Dla uczniów należących do zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy występ to przełamanie własnych słabości, nabieranie  poczucia własnej wartości. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych uczniów, chętnych do współpracy.

          • "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza"

          • 28 kwietnia, w piątek grupa najstarszych przedszkolaków z naszego przedszkola wybrała się do Krakowa. Na lodowisku Cracovii dzieci obejrzały opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana rewię na lodzie pt.: "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza".  Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Dodatkowym atutem przedstawienia była wspaniała ruchoma scenografia, bajkowe kostiumy występujących artystów, efekty pirotechniczne, świetnie dobrana oprawa muzyczna i gra świateł. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim, Książ Wielki ul. Reja 4
      • (41) 3838011
      • 32-210 Książ Wielki, ul. Reja 4 32-210 Książ Wielki Poland
      • Administratorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim (ul. Reja 4, 32-210 Książ Wielki, nr tel.: 41 38 38 011, adres e-mail: spksiaz@op.pl). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    • Logowanie