• Światowy Dzień Pszczół

• Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

tej okazji w piątek 20 maja w grupie "Słoneczka" przeprowadzone zostały zajęcia w trakcie których dzieci wysłuchały „Bajki o odważnej pszczole", dowiedziały się jak powstaje miód, gdzie mieszkają pszczoły i kto to jest pszczelarz. Próbowały także odpowiedzieć na pytanie jaką rolę w życiu człowieka odgrywają te pożyteczne owady. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe a na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną.

• Uczniowie klas IV i V w Krakowie

• Uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielami w dniu 13 maja 2022 r.  odwiedzili Kraków. Głównym celem wycieczki był Zamek Królewski na Wawelu, wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości, jedno z najważniejszych muzeów w kraju.

Uczniowie zwiedzili Prywatne Apartamenty Królewskie, wystawę Wawel Zaginiony oraz Katedrę Wawelską. Zobaczyli wnętrze Katedry, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta. Podziwiali dziedziniec arkadowy oraz symbol Krakowa-Smoka Wawelskiego. Poznali ważne fakty i daty z historii Polski ciekawie opowiedziane przez panie przewodniczki.

Wspaniała pogoda zachęcała do spaceru, podziwiania Wzgórza Wawelskiego oraz odpoczynku na powietrzu. Uczniowie bogatsi w wiedzę historyczną, pełni wrażeń, późnym popołudniem wrócili do Książa Wielkiego.

• "Clifford. Wielki czerwony pies"

• Po dwóch latach przerwy zawitało do nas ponownie kino objazdowe. Tym razem przedszkolaki i dzieci z klas I-III miały okazję obejrzeć film pt. "Clifford. Wielki czerwony pies".

Film opowiada o ośmioletniej dziewczynce Emily, która marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny. Emily nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku wielkiego psa. Za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem...