• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Głośne czytanie jest niepowtarzalną okazją do budowania więzi między uczniami, jak i daje okazję do wspólnego spędzenia czasu. W tym roku uczennice z klasy V wcieliły się w rolę czytających i zapoznały młodszych kolegów i koleżanki z klasy II a z legendą pt. „Lech, Czech i Rus”. Na koniec uczniowie przeprowadzili pogadankę, wymieniając się spostrzeżeniami i poznanymi wiadomościami. Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje.

• DZIEŃ JABŁKA

• Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

jako przekąska niezwykle sycące...

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Jabłko to jeden z najpopularniejszych owoców w naszym kraju. Swoje święto obchodzi 28 września. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie. W naszym przedszkolu obchody Światowego Dnia Jabłka  rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały swoją wiedzę o jabłku, rozwiązywały  zagadki, słuchały wierszy, piosenek i wykonywały prace plastyczne. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych może posłużyć jako inspiracja do zabawy. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek.

Mamy nadzieję, że  dzisiejszy dzień zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

• ZAPISY DO SZKOLNEGO ZESPOŁU MUZYCZNEGO

• Muzyka to melodia i śpiew. Muzyce można się poświęcić, muzyka pozwala wiele przezwyciężyć… Jednak najważniejsze to muzykę poczuć – pozwolić by takty melodii i towarzyszący im śpiew wpływały na poczucie estetyki i wewnętrznego piękna każdego z nas. Wszystkich chętnych, kochających śpiew lub chcących rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem zapraszamy serdecznie do szkolnego zespołu muzycznego.

ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI

• PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

• PIERWSZY DZIEŃ JESIENI uczniowie klas I-III połączyli z Akcją Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "Naszą Ziemię". Akcja odbyła się w formie zabawy, dowiedzieliśmy się jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

Coroczna Akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

• PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W PRZEDSZKOLU

• Idzie jesień, plony niesie,

jesień kolorowa.

Jabłka, gruszki, winogrona,

wszystko w koszu chowa..."

23 września 2022r. to początek astronomicznej jesieni. W tym roku "Pani Jesień" była dla nas bardzo łaskawa - przywitała nas słońcem. Przedszkolaki postanowiły to wykorzystać i udały się na wycieczkę po okolicy. Dzieci podziwiały zmiany zachodzące w otaczającej nas przyrodzie. Zbierały kolorowe liście, żołędzie a także ostatnie kwiaty. Po powrocie do przedszkola dzieliły się swoimi wrażeniami ze spaceru i oglądały przyniesione "skarby".

• DZIEŃ KROPKI KLASY 1- 3

• DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole uczniowie klas 1-3 obchodzą International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem ubrani w stroje w kropki! Odbyła się pogadanka na temat książki "The Dot", którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Podczas zajęć uczniowie kl.1-3 wykonywali kropkowane prace plastyczne, w każdej klasie powstało drzewo talentów, które dzieci przyozdobiły swoimi pracami. Dzieci opowiadały o swoich skrytych talentach.

A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce."

20 września obchodzimy bardzo ważne święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu ten dzień upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu. Radosny czas zakończyliśmy na słodko. Wspaniale jest razem świętować!

Wszystkiego najlepszego kochane Przedszkolaki. Niech Wasze marzenia się spełniają a każdy dzień będzie wspaniałą przygodą!!!

• DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

• 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne siły.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki. Następnie wszystkie dzieci powróciły do swoich grup i rozpoczęły zabawy z kropką w roli głównej.